Bakan Özhaseki Köy Konutları Yapımına Başlandığını Açıkladı

Bakan Özhaseki Köy Konutları Yapımına Başlandığını Açıkladı
Bakan Mehmet Özhaseki tarafından yapılan yeni bir paylaşımda Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı3 köyünde yürütülen konut yapım çalışmalarını aktardı. Depremlerden etkilenen şehirlerde vatandaşları huzurlu yuvalara kavuşmak için çalışmaların sürdüğünü vurgulayan Bakan Özhaseki, Türkoğlu'daki üç köyde 92 evin inşa edildiğini kaydetti. "Yüz yılın felaketi" olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinden hemen sonra başlayan deprem konutlarının yapım çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı üç köyde toplam 92 kalıcı konutun teslimi için yoğun bir mesai harcıyor.

Köy Konutları, Yöresel Mimariye Uygun ve Konforlu

Proje Müdürü Mehmet Suat Şahin'in görüşlerine yer verilen videoda, köy konutlarının özellikleri de anlatıldı. Özbek Mahallesi'nde 41, Kadıoğlu Çiftliği Mahallesi'nde 44 ve Kelibişler Mahallesi'nde 7 konutun bulunduğu belirtiliyor. Konutların 121 metrekare net kullanım alanına sahip olduğu ve verandaya sahip olduğu ifade ediliyor. Yöresel mimariye uygun olarak inşa edilen konutlar, geniş bir mutfağa, ferah bir salona, çocuk ve ebeveyn odalarına sahip olacak şekilde tasarlanıyor. Ayrıca, konutlar sıcak yaz aylarında ve soğuk kış aylarında yalıtımlı olacak şekilde inşa ediliyor.

Yoğun Çalışmalarla Konutların Tamamlanması Hedefleniyor

Yoğun bir tempoyla çalışmaların sürdüğü vurgulanarak, konutların 45 gün içinde tamamlanması için 700 personelle çalışıldığı belirtiliyor. Kadıoğlu Çiftliği'ndeki konutların tamamlanmasının ardından Özbek Mahallesi'ndeki 25 konutun da Kurban Bayramı'na yetiştirilmeye çalışıldığı ifade ediliyor.