Bakan Yerlikaya duyurdu... Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı!

Bakan Yerlikaya duyurdu... Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı!
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada 2 asker, 2 jandarma, 1 polisi şehit eden 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

ANKARA (İGFA) - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada Tunceli Jandarma Bölge, Tunceli ve Erzincan Vilayet Jandarma Komutanlıklarımızın sevk ve yönetiminde, Tunceli ili kırsalında, J- SİHA ve ANKA-S dayanağında JÖH ve Jandarma Komando Timlerinin iştirakiyle Şehit Jandarma Uzman Çavuş BURAK TORTUMLU operasyonu gerçekleştirildiğine dikkati çekti.

Operasyon sonucunda farklı terör aksiyonuna katılan ve 2 asker, 2 jandarma, 1 polisin şehit edilmesinden sorumlu teröristlerin Rojhat Dilman kod isimli Adem Gürel ile Şoreş Dilok Cilo kod isimli Ahmet Karaboğa silahları ile birlikte etkisiz hale getirildiğini belirten Bakan Yerlikaya, paylaşımında, "Operasyonun devamında teröristlerin kullandığı sığınakta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Operasyonu gerçekleştiren jandarmamızı tebrik ediyorum. Terör sona erene kadar uğraşımız devam edecek" sözlerine yer verdi.

https://twitter.com/AliYerlikaya/status/1683039178274009088