Bandırma'da çocukların yüzü bu atölyelerde gülüyor

Bandırma'da çocukların yüzü bu atölyelerde gülüyor
Balıkesir'de Bandırma Belediyesi, yaz tatilindeki çocukların toplumsallaşırken kaliteli vakit geçirebilmeleri hedefiyle, fiyatsız “Çocuk İş Atölyesi” aktiflikleri gerçekleştiriyor.

BALIKESİR (İGFA) - Bandırma Belediyesi, insan odaklı toplumsal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği “Çocuk İş Atölyesi” ile kentte yaşayan çocukların yüzünü gülümsetmeye devam ediyor.

Yaz tatilindeki çocukların eğlenip toplumsallaşırken, birebir vakitte da hayal güçlerini canlandırabilecekleri ve çeşitli hünerlerini ortaya çıkarabilecekleri atölye çalışmaları büyük ilgi görüyor. Robotik kodlama ve ahşap maharet atölyeleri ile çocuklar hem teknolojiyle tanışıyor hem de el hünerlerini keşfediyorlar.

Etkinlikler, tecrübeli ve uzman eğitmenler eşliğinde düzenleniyor. Robotik kodlama atölyesinde çocuklar, temel programlama kavramlarını öğrenirken kendi robotlarını tasarlamayı ve onları hareket ettirmeyi öğreniyorlar. Ahşap maharet atölyesinde ise el işi ve tasarım yeteneklerini geliştirerek çeşitli ahşap eserler yapma talihi buluyorlar.

Ebeveynler, çocuklarına bu fırsatı sunan Bandırma Belediyesi'ne teşekkür ederken, çocuklar da bu etkinlikler sayesinde unutulmaz bir yaz tatili geçiriyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bandırma Belediye Lideri Av. Tolga Tosun, “Minik yavrularımızın eğlenirken öğrenmelerini sağlayarak kaliteli vakit geçirmeleri ismine Maker Karavan’ı Bandırma’ya getirdik. Öncelikli misyonlarımızdan biri de eğitim, bilim ve sanatın rehberliğinde, her bir çocuğumuzun yeteneklerini ortaya çıkarmak ve onları olabildiğince çok desteklemektir. Her bir yavrumuz hem aileleri hem de bizler için çok kıymetlidir. Onları temeli güçlü yarınlara hazırlamak hepimizin ortak niyetidir,” sözünde bulundu.

Maker Karavan, İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde yaşayan çocuklara kapılarını açıyor. 24-25-26-27 Temmuz’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Maker Karavan, 28 Temmuz’da Edincik Meydanı’nda ve 29 Temmuz’da ise Aksakal Meydanı’nda olacak.