Bayrak talebi en fazla Fransa ve İspanya'dan

Bayrak talebi en fazla Fransa ve İspanya'dan
Bayrak üretiminde üs pozisyonunda olan Türkiye birebir vakitte kıymetli bayrak ihracatçısı pozisyonunda. Önümüzdeki yıl Mart ayıda yapılacak olan belediye seçimleri bayrak üretimini daha da arttıracak.

İSTANBUL (İGFA) - Türkiye'nin değerli bayrak üreticilerinden Asya Bayrak İdare Konseyi Lideri Ahmet Çilkaya, firma olarak 40’tan fazla ülkeye bayrak ihraç ettiklerini ve en fazla talebin Fransa ve İspanya’dan geldiğini söyledi.

Avrupa, Ortadoğu, Aysa ve Afrika’da bir çok ülkeden özel sipariş aldıklarını belirten Çilkaya, Almanya, İtalya, Yunanistan, Hollanda, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, İran, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan, Kazakistan, Arnavutluk, Japonya, Mısır, Somali üzere 40’tan fazla ülkeden de aldıkları siparişlerin üretimini yaparak ihraç ettiklerini kaydetti.

Ülke bayraklarında parti bayraklarına, şirket bayraklarından süsleme ve dekoratif tertip bayraklarına kadar birçok alanda bayrak ürerimi yaptıklarını belirten Çilkaya, önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak belediye seçimlerinin bayrak üretimini daha da arttıracağına dikkati çekerek, seçimlerin bayrak üretimi üzerindeki tesiri bir oldukça fazla olduğunu daha çok parti ve Türk bayrağının siparişi geleceğini söyledi.