Bayram Boyunca Hava Nasıl Olacak?

Bayram Boyunca Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son değerlendirmelere göre Kurban Bayramı boyunca, yani 1 Temmuz tarihine kadar kuzey ve iç kesimlerde yerel sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgelerde ise genellikle az bulutlu ve açık bir hava yaşanacağı tahmin ediliyor. Ülke genelinde mevsim normallerine yakın seviyelerde seyretmesi beklenen hava sıcaklıklarının; Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da normalin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

Kurban Bayramı 1. Gününde Hava Nasıl Olacak? 

Bugün, ülke genelinde güneşli bir hava bekleniyor. Kuzey ve iç kesimlerde yer yer çok bulutlu ya da sağanak yağışlar görülebilir. Diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık geçmesi öngörülüyor.

Kurban Bayramı 2. Gününde Hava Nasıl Olacak? 

Bayramın ikinci günü, yani yarın havanın parçalı bulutlu olması bekleniyor. Marmara, Doğu ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu, Karadeniz, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel sağanak yağış görülmesi beklenirken, diğer bölgelerde az bulutlu ve açık havanın hakim olacağı tahmin ediliyor.

Kurban Bayramı 3. Gününde Hava Nasıl Olacak? 

Bayramın üçüncü gününde, yani 30 Haziran Cuma günü ülke genelinde yine açık ve güneşli bir hava hakim olacak. Doğu ve kuzey kesimlerde yer yer bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgelerde ise ilk iki günde olduğu üzere az bulutlu ve açık bir hava öngörülüyor.

Kurban Bayramı'nın Son Gününde Hava Nasıl Olacak? 

1 Temmuz'da sona erecek olan Kurban Bayramı, bu yıl tamamen güneşli geçiyor. Kuzeydoğuda parçalı ve çok bulutlu hava beklenirken, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleriyle birlikte Ağrı ve Van illerinin doğusunda gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.