Benzine Yine Zam Geldi! 15 Temmuz Bezin Fiyatları

Benzine Yine Zam Geldi! 15 Temmuz Bezin Fiyatları
Brent petrol fiyatları ve döviz kurundaki hareketlenmeler, vatandaşların benzin ve motorin fiyatlarını yakından takip etmelerine neden oluyor. 15 Temmuz Cumartesi gününden itibaren benzin fiyatlarına 1 lira 35 kuruş zam yapıldı.

Benzin 28 Liranın Üzerine Çıktı

Benzin fiyatlarındaki artış, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde pompalara yansıdı. 15 Temmuz Cumartesi gününden itibaren İstanbul'da benzinin litresi 28 lira 5 kuruş, Ankara'da 28 lira 53 kuruş ve İzmir'de ise 28 lira 63 kuruş olarak satılmaya başlandı.

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarıyla dolar kurundaki dalgalanmalar göz önünde bulundurularak rafineri firmaları tarafından hesaplanmaktadır. Bu hesaplamalar sonucunda dağıtım şirketleri tarafından belirlenen fiyatlar, rekabet ve serbest piyasa koşulları gereği şirketler ve şehirlere göre küçük farklılıklar gösterebilmektedir.

EPGİS Fiyat Değişimlerini Duyurmama Kararı Almıştı

EPDK'nın fiyat değişimlerini açıklayan tek sendika olan EPGİS, suç duyurusunda bulunulmasının ardından, dava süreci sonlanana kadar akaryakıt fiyatlarındaki değişimleri vatandaşlarla paylaşmayacağını duyurmuştu.

Haber Editörü