BiP ve İstanbul Kültür Üniversitesi İşbirliği Anlaşması İmzaladı!

BiP ve İstanbul Kültür Üniversitesi İşbirliği Anlaşması İmzaladı!
BiP Genel Müdürü Gökhan Yüksektepe, şu sözlerle açıklamalarda bulundu: "BiP Keşfet'in içinde, sadece İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencileri, akademisyenleri ve idari personeli için özel olarak oluşturulmuş bir kapalı kanal bulunuyor."

Yerli iletişim ve yaşam platformu BiP, Türk telekomünikasyon şirketi Turkcell'in açıklamasına göre, İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle üniversitenin iletişim kanallarını BiP'e taşıyarak öğrenciler, akademisyenler ve idari personel için tek bir haberleşme kanalı sağladı.

Bu iş birliği, BiP'in üniversitelerle gerçekleştirdiği ilk ortaklığı olarak önem taşıyor. İKÜ ile yapılan bu iş birliği, BiP'in öğrencilere, akademisyenlere ve idari personele sunduğu BiP Keşfet üzerindeki çözümler aracılığıyla üniversitenin dijital dönüşüm sürecine önemli katkılar sunuyor.

Ortak proje kapsamında başta öğrenci işlerindeki bazı işlemler olmak üzere, ders ve okul bilgilendirmeleri, yemekhane bilgileri, üniversite içi duyurular, dijital öğrenci kimlik kartı gibi pek çok özellik BiP kanallarına taşındı.

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen BiP Genel Müdürü Gökhan Yüksektepe, "BiP olarak, üniversite iş birliklerimizden ilkini İstanbul Kültür Üniversitesi ile gerçekleştirdik. Bu kapsamda BiP Keşfet'te sadece İstanbul Kültür Üniversitesi'nin öğrenci, akademisyen ve idari personellerin erişebildiği yaklaşık 20 bin kullanıcıya sahip, anlık iletişim platformu olarak kapalı kanal konumlandı. Ayrıca üniversitenin aday öğrenciler için alternatif sosyal medya ağı olarak kullandığı açık kanalı da artık BiP Keşfet'te yer alıyor. Üniversite ve bölüm bilgilerine, etkinlik ve söyleşilerle ilgili bilgilendirmelere ve öğrencilere özel ödüllü anket sorularına da aktif olarak bu kanal üzerinden kolaylıkla erişilebiliyor." ifadelerini kullandı.

"Kanallar Öğrencilerle Beraber Tasarlandı"

İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver de BiP'in öğrencilerin deneyim ve ihtiyaçlarına odaklandığını belirterek, şunları kaydetti:

"BiP ile iş birliği bizim için önemli bir adım. Gençler için alternatif iletişim ve etkileşim kanallarını geliştirmek, onlara yeni yollar açabilmek bizim için eğitimci olmanın sorumluluğu. Pandemi ile birlikte iletişim ve eğitim alanında hızlı, güvenilir, etkileşim sağlayan dijital çözümlerin değerini hepimiz çok iyi anladık. Özellikle yeni nesil bu konuda beklentilerini çok iyi dile getiren, hız, güvenlik, esneklik arayan bir profil çiziyor. Bu anlamda Turkcell BiP ve İKÜ iş birliğinin iletişim ve etkileşim kuşağı olan günümüz üniversite gençliğine önemli faydalar sağlayabileceğine inanıyorum. Bu iş birliği aynı zamanda kurumlar arası da bir öğrenme ve etkileşim deneyimi. Kanallar, öğrencilerle beraber tasarlandı. Telekomünikasyon ve bilişim teknolojileri ile yükseköğretim arasındaki her diyaloğun orta ve uzun vadede kurumsal bakış ve gelişim için de fark yaratacağına inanıyorum."

Haber Editörü