Bodrum'da taban paklığa devam

Bodrum'da taban paklığa devam
Bodrum Belediyesi Dayanak Hizmetleri ile Paklık İşleri Müdürlüğü tertibinde gerçekleştirilen Deniz Tabanı Paklık Kampanyası, Gündoğan Mahallesi kıyısında devam etti.

MUĞLA (İGFA) - “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla 2015 yılından bu yana etraf şuuru oluşturmak, farkındalık yaratmak maksadıyla gerçekleştirilen deniz tabanı paklığı aktifliği, Gündoğan Mahallesinde devam etti.

Temizlik aktifliğine Bodrum Belediye Lider Yardımcıları Tayfun Yılmaz ile İbrahim Akbaş, Dayanak Hizmetleri Müdürü İzzet Mert Kallem, ilgili ünite işçileri ve belediye çalışanından oluşan istekli dalış takımı katıldı. Dalış grubu Gündoğan kıyısı boyunca dalış gerçekleştirerek deniz tabanındaki atıkları çıkardı.

Gündoğan kıyısında yaklaşık 2 saat süren deniz tabanı paklığında; 32 kg cam, 25 kg plastik, 42 kg metal, 204 kg otomobil lastiği, 47 kg tahta, 12 kg öteki atıklar olmak üzere toplam 362 kg atık çıkarıldı. Atık gereçler, gruplar tarafından ayrıştırılarak Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne götürüldü.

Bodrum Belediye Lider Yardımcısı Tayfun Yılmaz deniz tabanı paklık aktifliğinin ehemmiyetine değindiği konuşmasında emeği geçen tüm çalışana çok teşekkür ederken, “Geçen hafta Türkbükü’ndeydik. Bundan sonra her hafta çarşamba günleri etkinliğimiz devam edecek.” dedi.

Bodrum Belediyesi Deniz Tabanı Paklık Aktifliği 2 Ağustos Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek.