Bodrum'un tabanları şaşırtmaya devam ediyor!

Bodrum'un tabanları şaşırtmaya devam ediyor!
Bodrum Belediyesi tarafından “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan ve Yalıkavak Mahallesi İskelesi'nde devam eden Deniz Tabanı Paklık Aktifliği sürerken, deniz tabanından çıkanlar şaşırtmaya devam ediyor.

MUĞLA (İGFA) - Bodrum’da koyların atıklardan arındırılması maksadıyla başlatılan deniz tabanı temizliğinin bu yılki üçüncü durağı Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi oldu. Bodrum Belediyesi Dayanak Hizmetleri ile Paklık İşleri Müdürlüğü tertibinde istekli dalış grubu ile gerçekleştirilen deniz tabanı paklığında, İnsansız Deniz Yüzeyi Temizleme Aracı kullanılarak deniz yüzeyi paklığı de yapıldı.

Etkinliğe ilgili ünite çalışanları, istekli dalış grubu ile Yalıkavak Muhtarı Ali Çınar katıldı.

Yalıkavak İskelesi'nde yaklaşık 2 saat süren deniz tabanı paklığında; 122 kg cam, 32 kg plastik, 74 kg metal, 196 kg otomobil lastiği ve 23 kg başka atıklar olmak üzere toplam 447 kg atık çıkarıldı.

Atık materyaller, gruplar tarafından ayrıştırılarak Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne götürüldü.

Çevre şuurunun yaygınlaşması ve toplumsal farkındalığın artırılması için gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, 9 Ağustos Çarşamba günü Gümüşlük Mahallesi’nde paklığa devam edilecek.

Deniz tabanı paklığı ile kıyıların ve denizlerin pak, canlı kalması; bölgenin doğal hoşluklarının bozulmadan gelecek jenerasyonlara aktarılması hedefleniyor.