Bursa Büyükşehir'de çalışanın fikirleri ödüllendirildi

Bursa Büyükşehir'de çalışanın fikirleri ödüllendirildi
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurum içi çalışanların yaratıcı özgüvenlerini artırıp, karmaşık sorunlara alışılmışın dışında inovatif tahliller geliştirmelerini sağlamak emeliyle düzenlenen Akıllı Şehircilik ve İnovasyon temalı ‘Kurum İçi Fikir Maratonu - İdeathon 23’ müsabakasının mükafatları sahiplerini buldu.

BURSA (İGFA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurum içi çalışanlarının gelişimlerinin önündeki pürüzleri tanımlayarak, ortaya çıkan pürüzlere birlikte tahliller üreterek inovasyon için bir yer oluşturmak, kurum bütçesini tahlil için daha tasarruflu kullanmak, çalışanların özgüvenlerini artırıp sorunlara alışılmışın dışında inovatif tahliller bulmak gayesiyle düzenlenen İdeathon Maratonu sona erdi.

26 mayısta 38 grubun ön müracaat yaptığı ve heyet tarafından 23 kadronun proje kıymetlendirilmesine alındığı maratonda tematik eğitimler, mentör görüşmeleri ve proje tamamlama safhalarının akabinde dereceye giren gruplar belirli oldu.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi B-Cube Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen ödül merasimine Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve müsabakaya katılan ekip üyeleri katıldı.

Ödül merasiminde konuşan Lider Alinur Aktaş, “Kurum içinden farklı ünitelerden vazife yapan çalışma arkadaşlarımızın bir ortaya gelerek yeni fikirler ortaya çıkarması ve projeler üretmesi belediyemizin ve kentimizin gelişimine epey katkı sağlıyor. Geleceğe dair hayallerinizin ve projelerinizin önünde hiçbir pürüz yok. Bu yaratıcı ruhu daima destekleyeceğimizi ve gelecekte de misal etkinliklerle bir ortaya gelmeye devam edeceğimizi taahhüt ediyorum” dedi. Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, yarışan öbür projeleri de uygulanabilirliği doğrultusunda hayata geçirmek istediklerini belirtti.

38 kadronun yarıştığı İdeathon Maratonu’nda birinci BURULAŞ çalışanlarından oluşan Bursa Ulaşım ve Taşıma Entegrasyonu (BUTEN) projesiyle Ulaşım Gücü ekibi olurken, Can-Bus projesiyle Ay Yıldız ekibi ikinci ve Yeşil İhtisas Sanayi Bölgesi projesiyle Bursa Tarım kadrosu üçüncü oldu.

Bu ortada birinci kadro 50 bin TL, ikinci grup 30 bin TL ve üçüncü kadro ise 20 bin TL’lik para ödülünün de sahibi oldu.