Bursa İnegöl Belediyesi'nden asfalt mesaisi

Bursa İnegöl Belediyesi'nden asfalt mesaisi
Bursa'nın İnegöl Belediyesi, Süleymaniye Mahallesi’nde 3 sokakta asfaltlama çalışmalarına başladı. 2 gün sürecek çalışma sonrası 3 sokak yenilenmiş haliyle hafta başında kullanıma sunulmuş olacak.

BURSA (İGFA) - İnşaatların devam ettiği sokaklarda birinci olarak ham yol çalışması yapan ve inşaatlaşma sürecinin tamamlanması sonrası üst yapı eksikliklerini gidermek ismine hizmet seferberliğini sürdüren Bursa'nın İnegöl Belediyesi, Süleymaniye Mahallesi Hazine, Hasköy ve Taksim Sokak’ta asfaltlama çalışmalarını başlattı. Birinci olarak dolgu materyali ile yer sağlamlaştırılırken, akabinde ise asfaltlama yaparak bölgenin konforunun arttırılması sağlanacak. 2 gün içerisinde bitirilmesi planlanan çalışmalar sonucunda sokaklar yeni haftadan itibaren tertemiz olarak kullanılmaya başlayacak.

‘’İNŞAATLAŞMANIN TAMAMLANDIĞI ALANDA ÜST YAPIYA GEÇİLDİ’’

İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, beraberindeki heyetle birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek bilgilendirmede bulundu. Lider Alper Taban açıklamasında, ‘’ Daha evvel ham yol olan 3 sokakta asfaltlama çalışmalarına başladık. Hazine Sokak, Hasköy Sokak ve Taksim Sokak bu alanda çalışmalar yapıyoruz. Burada daha evvel taban hazırlıklarımız tamamlanmıştı. Alanda büyük oranda inşaatlaşma tamamlanmış durumda. Bizde bu alanlarda eksiklikleri gidermek üzere çaba içerisindeyiz. Süratli büyüyen bir kentiz bunlara da yetişmek durumundayız. Bunların önüne geçmek durumundayız. Vatandaşlarımızın oturdukları bölgede gerek alt yapı gerek üst yapı, yol, kaldırım, tretuvar üzere gereksinimleri gidermek üzere bu çalışmalar yapılıyor. Bu 3 sokakta toplamda 600 ton asfalt atılmış olacak. Uzunluğu 350 metre, genişliği 7 metre olan 3 sokakta pmt yer dolguları yapıldı inşallah hafta sonu itibariyle arkadaşlarımız çalışmalarını tamamlamış olacak. ‘’ tabirlerine yer verdi.

‘’BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZLE KOORDİNELİ BİÇİMDE ASFALTAMA DEVAM EDECEK’’

İnegöl’de Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin devam ettiği içme suyu alt yapı çalışmalarına da değinen Lider Alper Taban, ana arterlerde başlatılan asfaltlama çalışmaları üzere hafriyat yapılan öteki alanlarda da koordine sağlayarak eksiklerin giderileceğini iletti. Bakan Alper Taban konuşmasının sonunda, ‘’Biliyorsunuz ham yolların dışında Bursa Büyükşehir Belediyemizin marifetiyle içme suyu çizgilerinin yenilenmesiyle ilgili hafriyat çalışmaları devam ediyor. Onlarla ilgili de bizlerde biten alanlarda asfalt kaplama çalışmalarını yapılmasına ve koordine etmeye devam edeceğiz.’’ dedi.