Bursa İnegöl OSB'de büyük yangın!

Bursa İnegöl OSB'de büyük yangın!
Bursa'nın İnegöl ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi (OSB)'nde saat 16.30 sıralarında mobilya fabrikasında çıkan büyük yangında alevler 4 fabrikaya sıçradı. Yangına müdahale sürüyor. Tek teselli can kaybının olmaması.

BURSA (İGFA) - Bursa'nın İnegöl ilçesinde OSB'de faaliyet gösteren Orçam Mobilya fabrikada yangın çıktı. Yangın kısa müddette 4 fabrikaya birden yayıldı. Alevlerin ve ağır dumanın tesirli olduğu bölgeye kısa müddette çok sayıda İtfaiye grubu ve ambulanslar sevk edildi.

Yangın felaketinin büyüklüğü nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediyesi; etraf vilayet ve ilçelerden, itfaiye ve yangın söndürme araçları bölgeye sevk edildi.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Bursa Valisi Yakup Canbolat, incelemeler sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, Vilayet Jandarma Komutanlığı ve Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'ne ilişkin 3 helikopter, 50'ye yakın araç ve 100'e yakın işçiyle yangına müdahale ettiklerini söyledi. Vali Canbolat, ayrıyeten AFAD Başkanlığı ile görüşme yapılarak etraf vilayetlerden file köpük talebinde bulunduklarını belirtti.

Yangının hala tesirli olduğu bölgede, etraf fabrikaları büsbütün tahliye edilirken oluşan ağır duman yaklaşık 40 kilometre öteden dahi görülüyor.