Bursa Yıldırım'da Cumalıkızık Ormanı'na ağır talep

Bursa Yıldırım'da Cumalıkızık Ormanı'na ağır talep
Bursa Yıldırım Belediyesi’nin hizmete açtığı Cumalıkızık Orman Parkı Yıldırımlı vatandaşlardan ağır ilgi görüyor.

BURSA (İGFA) - Aileleri ile birlikte huzurlu bir gün geçirmek için Cumalıkızık Orman Parkı’nı tercih eden Yıldırımlılar yeşilin ve tabiatın tadını doyasıya çıkarıyor.
Yıldırım Belediyesi, ilçenin ‘yeşil’ kimliğini güçlendirecek yatırımlarını sürat kesmeden sürdürüyor. Yıldırım’ın etkin yeşil alan ölçüsünü 1,5 milyon metrekare artırmak gayesiyle çalışmalar yürüten Yıldırım Belediyesi, 4 yılda 29 adet parkı ilçeye kazandırırken, 38 parkı da yeniledi. Yıldırım Belediyesi, kente nefes aldıracak projeler kapsamında Büyükşehir Belediyesi eliyle Vakıf Bera Kent Parkı’nı, Balaban Mesire Alanı’nı ilçeye kazandırırken geçtiğimiz ay tarihi Cumalıkızık Köyü’nün yanı başına Cumalıkızık Orman Parkı’nı açtı. Yıldırımlıların huzuru ve memnunluğu için her detayın düşünüldüğü 100 bin metrekarelik alan sahip Orman Parkı’nın bünyesinde; 50’s i kamelya olmak üzere 250 adet piknik oturma alanı, 11 çeşme, 360 araçlık otopark, 10 minik kütüphane, 5 orman konseptine uygun çocuk oyun alanı, mescit, büfe üzere üniteler yer alıyor.

YEŞİL YATIRIM

Cumalıkızık Orman Parkı’nda Yıldırımlıların aileleri ile birlikte keyifli bir gün geçirmesi için her imkânın bulunduğunu belirten Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, “Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra toplumsal belediyecilik anlayışıyla çalışmalar yürütüyoruz. Bilhassa hemşehrilerimizi günün yorgunluğundan kurtaracak toplumsal yerleri ilçeye kazandırıyoruz. Bunlardan birisi olan Cumalıkızık Orman Parkı açıldığı günden bu yana kentin gözdesi oldu. Tabiatla iç içe olan piknik alanımızda hemşehrilerimiz hoşça vakit geçirirken, geleceğimizin teminatı yavrularımız da farklı oyun kümeleriyle eğlenceli vakit geçiriyor. Paklık ve bakım süreçlerinin sistemli olarak yapıldığı orman parkımız piknik yapmak ve tabiat ile baş başa bir gün geçirmek isteyen hemşehrilerimiz tarafından ağır ilgi görüyor. Buraya gösterilen ilgiden ötürü tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.--