Bursa'da doğal gaz kapsamı genişliyor

Bursa'da doğal gaz kapsamı genişliyor
Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri, ilçe belediye liderleri, AK Parti Vilayet Lideri ve SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Ünitesinin üst seviye yöneticileri, Bursa’da devam eden ve planlanan doğal gaz yatırımlarını pahalandırmak için bir ortaya geldi.

BURSA (İGFA) - Bursa’yı alt ve üst yapı yatırımlarıyla sağlıklı bir geleceğe taşıyacak adımlar bir bir atılıyor. Dağ ilçeleriyle birlikte Bursa’nın tamamının doğalgaz hizmetiyle buluşması için değerli adımlar atılırken, devam eden ve kısa vadede planlanan doğal gaz yatırımları Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde yapılan toplantıda değerlendirildi.

Toplantıya Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa Milletvekilleri Refik İtina, Mustafa Yavuz, Emel Gözükara Durmaz, Ahmet Kılıç ve Muhammet Müfit Aydın, Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, Kestel Belediye Lideri Başkan Tanır, Orhaneli Belediye Lideri Ali Aykurt, Büyükorhan Belediye Lideri Ahmet Korkmaz, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Ünitesi Dağıtım Lider Yardımcısı Ertan Yıldız ile Büyükşehir Belediyesi ve SOCAR Bursagaz bürokratları katıldı.

Toplantıda hala doğalgaz bekleyen bölgelere bu hizmetin kısa müddette ulaştırılmasından, Ankara’da EPDK ve Güç Bakanlığı seviyesinde yapılacak temaslara kadar pek çok bahis ele alındı.

Bursa’daki doğal gaz kapsamını genişletmeye yönelik toplantının akabinde açıklama yapan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, “Yaklaşık üç yıl evvel milletvekillerimizin meclisteki özel çabalarıyla, imarsız bölgelerin doğal gaza kavuşturulmasıyla alakalı karar alınmıştı. Biraz ilçe belediyelerimizin çabaları, biraz da Bursagaz firmasının fedakarlıklarıyla geldiğimiz noktada birçok yeri halletmiş durumdayız. Mevcut eksikler ve aksaklar nelerdir? 2024 ve sonrasıyla alakalı yatırımlarla ilgili neler yapılır? noktasında pek hoş istişareler oldu. Doğal bu noktada EPDK'da ve Güç Bakanlığı’nda takip edilmesi gereken hususlarla alakalı gerekli notlar alındı. Bu süreci de milletvekillerimizle birlikte inşallah Ankara'da takip edeceğiz. Artık bugün itibariyle 17 ilçemizin tamamında şükürler olsun ki 2021’den beri doğalgaz var. Alışılmış bu kapsamın daha da genişletilmesi için neler yapılabilir? Bu güç sürece karşın onları istişare ettik. Ben emeği olan katkısı olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.