Bursa'da hakikat tercihin adresi: Büyükşehir

Bursa'da hakikat tercihin adresi: Büyükşehir
Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençleri YKS hazırlık sürecinde yalnız bırakmadığı üzere tercih devrinde de takviyesini sürdürüyor.

BURSA (İGFA) - YKS sonuçlarının açıklanmasının akabinde 19 noktaya tercih çadırları kuran Büyükşehir Belediyesi, gençlere fiyatsız danışmanlık dayanağı vermeye başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi; eğitimden spora, kültür sanattan burslara kadar birçok aktivite ile gençlerin toplumsal ve ekonomik taleplerine yönelik farklı projelere imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda yıl içerisinde üniversite imtihanına hazırlanan öğrencilere, eğitim takviyesi sağlayan Büyükşehir Belediyesi, imtihan sonrası da değerli karar noktalarından biri olan üniversite tercihlerinde gençleri yalnız bırakmadı.

Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu üzere bu yıl da üniversite tercihi yapacak gençlere, 19 noktaya kurduğu tercih çadırları ile fiyatsız danışmanlık hizmeti vermeye başladı. BUSMEK marifetiyle, periyot içinde fiyatsız ve kaliteli YKS hazırlık kursları ile gençlere ve ailelerine takviye olan Büyükşehir Belediyesi, üniversite tercih periyodunda de onları yalnız bırakmadı.

Üniversite Tercih Rehberlik Noktaları kentin farklı noktalarında 21 – 30 Temmuz tarihleri ortasında hizmet verecek. Tercih rehberliği hizmeti kapsamında tecrübeli öğretmenler, yanlışsız tercihler yapılması konusunda yol gösterecek. İmtihan sonuçları ve ferdi tercihler kıymetlendirilerek, en uygun üniversite ve kısımlar hakkında gençlere bilgi verilecek.