Bursa'da Şehreküstü esnafı otoparktan yana kaygılı

Bursa'da Şehreküstü esnafı otoparktan yana kaygılı
Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Şehreküstü Mahallesi'nde esnaflar otopark ve hırsızlık meselesinden ötürü epey dertli!

Esmanur GÜLBAHAR - Musa YEŞİLDAĞ - Herkes Duysun
BURSA (İGFA) -
Herkes Duysun takımının 'Mahallemin Muhtarları' programı kapsamında bu hafta Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Şehreküstü Mahallesi’nin problemlerini gündeme getirdi.

Şehreküstü Mahallesi'nin yeterlilikleri, hoşlukları, sıkıntıları mahalle halkı ve esnafının yanı sıra mahalle muhtarıyla konuşuldu.

Küçük bir mahallede yaşadıkları için alan darlığından ötürü otopark sorunu yaşadıklarına dikkat çeken sakinler, AVM otoparkının da yetersiz olduğunu ve araçlarını park etmek için yol kenarlarındaki fiyatlı otoparkları kullanmak zorunda kaldıklarını vurguladı. Vatandaşlar, ayrıyeten hırsızlıklara karşı tedbir alınıp, bekçi sayısının çoğaltılması gerektiğini lisana getirdi.

Şehreküstü Mahallesi Muhtarı Sami Tokaki ise, 2014 yılından bu yana Şehreküstü Mahallesi’nin muhtarlığını yaptığını belirterek, küçük bir mahalle oldukları için halkın hizmetlerinden şad ve alt yapı ezası olmadığını öne sürdü. "Hizmetlerimize birebir formda devam edeceğiz, her vakit mahallemin yanında olacağım" diyen Muhtar Tokaki, "Belediyelerimizle irtibat halindeyiz. Vatandaşımızın bir sorunu olduğunda süratli biçimde çözüyoruz" dedi.

https://youtu.be/Ey-NDG6VPRU

“ÇARŞIBAŞI PROJESİ MAHALLEMİZ İÇİN HOŞ BİR PROJE OLACAK”

Öte yandan mahallî idarenin Şehreküstü Mahallesi’nde yeni projeler yaptığını da dikkati çeken Muhtar Tokaki, "Çarşıbaşı projesi yapılıyor. Proje, Bakırcılar Çarşısı’nın alt tarafında kalıyor. Yeni Sarıcasungur Camimiz de yapıldı, temellerinden doğdu. Yan tarafında da bir türbe var. Nefes alınabilecek bir park haline gelecek. Araç otoparkları, dinlenme alanları ve yeşil alanları var. Çarşıbaşı projesi, mahallemiz için çok hoş bir proje olacak" diye konuştu.