Bursa’da sıhhat çalışanlarından şiddete isyan!

Bursa’da sıhhat çalışanlarından şiddete isyan!
Bursa Tabip Odası öncülüğünde sıhhat işçileri, Gemlik Devlet Hastanesi’nde sıhhat çalışanlarına yönelik yapılan saldırıyı kınadı.

BURSA (İGFA) - Gemlik Devlet Hastanesi önünde gerçekleşen basın açıklamasına, Bursa Tabip Odası, Sıhhat ve Toplumsal Hizmet İşçileri Sendikası Bursa Şubesi, Türk Sağlık-Sen Bursa Şubesi, HEKİMSEN, Genç Sıhhat Sendikası Bursa Şubesi, Bursa Milletvekili Prof. Dr. Kayıhan Pala, TTB Olağandışı Durumlarda Sıhhat Hizmetleri Kolu’ndan Dr. Seçkin Kara, Gemlik Devlet Hastanesi Başhekim yardımcısı Uzm. Dr. Selen Baloğlu Kaçan ve çok sayıda sıhhat çalışanı katıldı.

Sağlık meslek örgütleri ismine Bursa Tabip Odası Üyesi Dr. Mahmut Kuh bir basın açıklaması yaptı.

Dr. Mahmut Kuh, “112 tarafından arrest olarak getirilen bir hastanın yakınları, hastaya müdahale sırasında CPR odasına girmeye çalışmış, canla başla hastayı hayata döndürmeye çalışan sıhhat grubumuza tehditler savurmuş olup, arkadaşlarımızın bir kısmı hasta yakınları tarafından darp edilmiş, bir hasta yakını tabancası ile rastgele ateş açmıştır” tabirini kullandı.

Dr. Mahmut Kuh, Gemlik Devlet Hastanesi’nde gerçekleşen saldırıyı kınayarak, “Tehdit edilmek, şiddete maruz kalmak ve ölmek istemiyoruz. Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz’ dedi.

Basın açıklamasının akabinde Bursa Milletvekili Prof. Dr. Kayıhan Pala da sıhhat çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak, sıhhat çalışanlarının her daim yanlarında olduğunu belirtti.