BUÜ Mühendislik Fakültesi’nde bayrak değişimi

BUÜ Mühendislik Fakültesi’nde bayrak değişimi
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mühendislik Fakültesi’nin yeni Dekanı Prof. Dr. Adem Akpınar oldu. İnşaat Mühendisliği Kısmı Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Adem Akpınar, vazifesi Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu’ndan devraldı.

BURSA (İGFA) - BUÜ Mühendislik Fakültesi’nde bayrak değişimi yaşandı. YÖK Başkanlığı, son 4 yıldır dekanlık misyonunu yürüten Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu’nun yerine Prof. Dr. Adem Akpınar’ı atadı. Gerçekleştirilen devir-teslim merasimine Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Doğangün, Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu ve Prof. Dr. Zekeriyya Arı’nın yanı sıra fakülte yöneticileri ve akademisyenler katıldı.

“DAHA GÜZELİ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Mühendislik Fakültesi’nin üniversitenin gözbebeği fakültelerden birisi olduğunun altını çizdi. Akademik ve bilimsel tecrübe açısından yarım asra yaklaşan özel bir donanıma sahip olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Ferudun Yılmaz; “Mühendislik Fakültemiz, bilgi birikimi açısından bakıldığında Türkiye genelinde çok özel bir yerde duruyor. Araştırma Üniversitesi misyonunu üstlenen üniversitemize bilimsel çalışmalar, projeler ve memleketler arası akreditasyon yeteneği ile artı paha katıyor. Akademisyenlerin donanımı ve yürütülen çalışmalar açısından baktığımız vakit da yeniden her manada bizlere katkı sağlayan özel bir yükseköğretim kurumu karşımıza çıkıyor. Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu, 4 yıllık süreçte hakikaten üstün çaba ve emeklerle değerli işler yaptı. Akın Burak hocamıza ve tüm takımına gönülden teşekkür ediyoruz. Birlikte çalışmaya zati devam edeceğiz ve görüşlerinden faydalanmayı sürdüreceğiz. Prof. Dr. Adem Akpınar hocamızı da uzun yıllardır tanıyoruz. Kendisi; üreten, araştıran ve akademik manada gelişmeye açık bir hocamız. Bu manada fakültemize ve üniversitemize özel katkıları olacağına inanıyoruz. Mühendislik Fakültemizde yeni devrin iyi ve uğurlu olmasını diliyoruz” formunda konuştu.

YENİ YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Yeni Dekan Prof. Dr. Adem Akpınar ise kendisini bu vazifeye layık gören herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında; "Öncelikle fakülte olarak mevcut durumumuzu ortaya koyacağız. Akabinde nasıl daha güzel olabiliriz sorusuna yanıt arayacağız. Bunun için yol haritamızı belirleyeceğiz. Üniversitemizin bir Araştırma Üniversitesi olduğu şuuruyla hareket edeceğiz. Bu manada bizlere katkı sağlayacak doktoralı yahut doktora basamağındaki çalışanımızın yetiştirilmesi ve araştırma projelerine daha fazla dahil edilmesi için çalışacağız. Tıpkı vakitte üniversitemizdeki araştırma vazifelisi sayısının artırılması için efor göstereceğiz. Son olarak Akın Burak hocamıza bizlere kattığı her şey için gönülden teşekkür ediyoruz. Değişikliğin fakültemize ve üniversitemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Görevi devreden Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu da 4 yıl içinde uyumlu ve içtenlikli bir çalışma süreci geçirdiklerini belirtti. Yeni idarenin çok daha güzelini yapmak gayesiyle hareket edeceğine ve bunda da başarılı olacağına yürekten inandığını söyleyen Prof. Dr. Etemoğlu, muhtaçlık duyulması halinde de her vakit takviye vermeye hazır olduklarının altını çizdi.