Çamlıca Kulesi'ne ziyaretçi 1 milyonu geçti

Çamlıca Kulesi'ne ziyaretçi 1 milyonu geçti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ziyaretçi akınına uğrayan bilhassa yabancı turistlerin tercih etmeye başladığı Çamlıca Kulesiyle ilgili olarak milletlerarası turistik cazibe merkezi olarak daha fazla ehemmiyet kazandığını ve ziyaretçi sayısının 1 milyon 196 bine ulaştığını söyledi.

İSTANBUL (İGFA) - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul’'un yeni silüetlerinden Çamlıca Kulesini ziyaret etti.

Yetkililerden bilgi alan Bakan Uraloğlu, kuleyi gezdi ziyaretçilerle sohbet etti.

Türkiye'’de eğitim gören ve Beşiktaş forması giymiş Endonezyalı öğrencilerle sohbet eden Bakan Uraloğlu, ilgi odağı haline gelen Çamlıca Kulesi’nin ziyaretçi durumuna ait şu bilgileri paylaştı:

"“Çamlıca Kulesi'’nin ziyaretçi sayısı evvelki yılın Ağustos sonu prestiji ile 788 bin 241 kişi ziyaret etmişti. Çamlıca Kulemizin ziyaretçi sayısı giderek artıyor ve bir evvelki yılın birebir ayına nazaran 407 bin 759 artış göstermiş durumda ve şuan 1 milyon 196 bine ulaştı. Milletlerarası bir turistik cazibe merkezi olarak giderek daha fazla ehemmiyet kazanıyor. Ziyaretçilerimizin yüzde 35’i yabancı turistlerimizden oluşuyor.”

369 metrelik uzunluğu, deniz düzeyinden 587 metrelik yüksekliği ile Avrupa’nın en yüksek kulesi olma özelliğini taşıyan Çamlıca Kulesi, 29 Mayıs 2021’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılmış olan Çamlıca Kulesi 7'den 70'e herkesin ilgisini çekiyor. Kentin siluetini, tarihi simgelerini ve doğal hoşluklarını panoramik görünümlerle sunan Çamlıca Kulesi, İstanbulluların yanı sıra kenti ziyarete gelen yabancı turistlerin de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Ziyaretçiler, eşsiz İstanbul görünümüne ek olarak çok boyutlu İstanbul sineması Seyyah 360 ve iştirakçilerine ayın karanlık yüzeyine seyahat tecrübesi yaşatan dijital temapark Gaye Ay ile kulede keyifli vakit geçirme imkanı buluyor. İnteraktif alanlar ve panoramik İstanbul görünümü ile son 6 ayda Çamlıca Kulesi’'nde turistlerin ortalama ziyaret müddetleri ise 1-1.5 saate ulaşmış durumda"".