Cevdet Yılmaz: Gündemimiz hayalleri ve maksatları buluşturmak

Cevdet Yılmaz: Gündemimiz hayalleri ve maksatları buluşturmak
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında Ticaret Bakanlığı'nın mesken sahipliğinde Ekonomik ve İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

ANKARA (İGFA)- Ticaret Bakanlığı'nın konut sahipliğinde; bakanların ve iktisadın tüm paydaşlarının iştirakiyle “2023 yılı 2. yarıyıl için İş Dünyası STK’ları ile İstişare Toplantısı” gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında yapılan iktisat ve istişare toplantısı sona erdi.

Yılmaz, toplantı akabinde toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Katılımcı bir anlayış ile iş dünyamız ve STK'lar ile istişarelere son derece değer veriyor, politikalarımızı daima birlikte belirleyerek, elimizi taşın altına yeniden birlikte koyuyoruz. Odağımıza aldığımız fiyat istikrarı ve enflasyon, kamu ve özel kesimin topyekûn kararlılıkla üstesinden gelebileceği bir olgudur. Ekonomimizin güçlü istikametlerini sağlamlaştırırken önlem gerektiren konuların üzerine de kararlılıkla gideceğiz. Ana gündemimiz, enflasyonu kalıcı olarak düşürmek, hayat pahalılığını sonlandırmak ve Türkiye’yi hayalleri ve amaçlarıyla buluşturmaktır" sözlerini kullandı.

Makroekonomik amaçların ve iktisatta yol haritamızı içerecek Orta Vadeli Program hazırlıklarının yeniden iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin görüşlerini alarak ilerlettiklerini kaydeden Yılmaz, "Geçtiğimiz günlerde iş dünyası, emekçi, patron ve memur sendikası temsilcileri ile fikir alışverişimizi gerçekleştirdik; Ağustos ayı içinde de finans bölümü, tarım kesimi ve çeşitli kesim odalarının temsilcileriyle bir ortaya gelerek paydaşların görüş, teklif ve talepleri almak suretiyle OVP hazırlık çalışmalarını tamamlaycağız. Türkiye Yüzyılının bir vizyon olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşmesi, fakat bizlerin omuz omuza vermesiyle mümkündür. Değerli bakanlarımıza ve dal temsilcilerimize iktisat siyasetleri çerçevesinde gerek fikir gerekse hareket olarak sundukları katkılar için teşekkür ediyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.

https://twitter.com/_cevdetyilmaz/status/1688938618084048896