Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Akbelen' iletisi... Enflasyonda tek hane amacı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Akbelen' iletisi... Enflasyonda tek hane amacı
3 saat 20 dakika süren Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Millete Sesleniş" konuşması yaptı. "Tek gayesi ülkenin gelişmesine takoz koymak olanların hakikatle ilgilenmediğini çok güzel biliyoruz" diyen Erdoğan, bölgedeki eylemcilere "Çevreci görünümlü marjinaller" tabirleriyle reaksiyon gösterdi.

ANKARA (İGFA) - Ağır gündemle Beştepe'de toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yaklaşık 3,5 saat sürdü.

Kabine sonrasında yaptığı "Millete Sesleniş" konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Akbelen' bildirisi verdi.

"Son 21 yılda Türkiye, toplam 6 milyar 572 milyon fidanı toprakla buluşturarak bu alanda kırılması güç bir rekora imza atmıştır" diyen Erdoğan, "Milletimiz geçmişten çıkardığı dersler sayesinde adım adım Türkiye Yüzyılının temellerini atmış, duvarlarını yükseltmiştir. Türkiye, önündeki tarihi fırsat penceresini de kıymetlendirmekte kararlıdır" dedi.

Kemerköy'deki termik santralinin iktisada 1 milyar dolar katkı sağladığını belirten Erdoğan, "Bu mevzuda fitne yelkenlerini şişirmek isteyenler hüsrana uğryacaktır. Kampanyanın etraf hassasiyeti ile izahı mümkün değildir. Biz çevreci görünümlü marjinallere aldırmıyoruz, işimize bakıyoruz" diye konuştu.

Türkiye'nin ihracatını 35 milyar dolardan 254 milyar dolara çıkardıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, istihdamı 19 milyon şahıstan 32 milyon bireye çıkardıklarını söyledi. Erdoğan, iktidarları periyodunda ürettikleri 15 trilyon dolarlık ulusal gelirin 3,7 milyar dolarını yatırıma ayırdıklarını kaydetti.

https://youtu.be/vPhY5OPDWCY

ENFLASYONU TEK HANEYE İNDİRECEĞİZ

"Son 21 yılın enflasyonu ortalaması yüzde 15'in altındadır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, iç ve dış pek çok arızi sıkıntının üst üste gelmesiyle yükselen enflasyonu yine tek haneli sayılara yeniden kendilerinin indireceklerini söyledi.

"ZAMAN YORULSA DA GÖNLÜMÜZ YORULMAZ"

"Bu kritik devirde yapmamız gereken şey ülkenin ulusal çıkarlarını, evlatlarımızın geleceğini küçük beklenti ve endişlerin önüne koymaktır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zaman yorulsada bizim gönlümüz asla yorulmaz. Bizim ülkemize kazandıracak çok yapıtımız, milletimize yapacak çok hizmetimiz var. Her bir vatandaşımıza bugüne kadar gösterdiği sabır için şükranlarımı sunuyorum. İnşallah tarihi dönemeci de tamamladıktan sonra Türkiye Yüzyılı'nın basamaklarını birlikte çıkmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Deprem bölgesinde imarı hızlandıracak Yerinde Dönüşüm Projesi'nin kısa müddette 160 bin müracaat aldığını söz eden Erdoğan, 6 Şubat zelzelelerinin izlerini silmek için 680 bin yeni konut inşa etmek üzere kolları sıvarken ülke genelinde sarsıntıya hazırlık gayesiyle 6,5 milyon konutu dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi. Erdoğan, 15 Ağustos'a kadar çadırlarda ve tesislerde kalan afetzedelerimizin tamamını konteynerlere taşımış olacaklarını belirtti.