Dereköy Hudut Kapısı'nda modernizasyon başlıyor

Dereköy Hudut Kapısı'nda modernizasyon başlıyor
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Soner Ilıki Dereköy Hudut Kapısı'nın modernizasyon çalışmalarının yakında başlayacağını duyurdu.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) -Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) İdare Heyeti Lideri Soner Ilık, Kırklareli TSO Meclis Lideri İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli TSO İdare Şurası Üyeleri ile Meclis Üyeleri,T.C. Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Lideri M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam ve beraberindeki heyet ile birlikte Dereköy Hudut Kapısı’nda incelemelerde bulundu.

Gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kırklareli TSO İdare Şurası Lideri Soner Ilık, dış ticaretin yüzde 40’nın karayolu ile yapıldığının altını çizerek hudut kapılarının ehemmiyetine vurgu yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ile iş birliği içerisinde Dereköy Hudut Kapısı'nda yapılacak olan modernizasyon çalışmalarının yakında başlayacağının muştusunu aldıklarını belirten Lider Ilık, “İnşallah 1 yıl üzere kısa bir müddette Kırklareli ilimiz Avrupa’ya çıkış noktası olan Bulgaristan hududunda çok çağdaş, geniş ve süratli işleyen ve Kırklareli'ne, ülkemize yakışır yeni bir gümrük kapısına kavuşmuş olacak. İnşallah Allah nasip ederse 1 yıl sonra bu hoş gümrük kapısını açmak bizlere nasip olur” diye konuştu. Yapılacak olan modernizasyon çalışması ile çağdaş bir hale gelecek olan Dereköy Hudut Kapımızın ülkemize, vilayetimize ve bölgemize güzel olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.