Diyanet İşleri Lideri Erbaş Kayseri'de

Diyanet İşleri Lideri Erbaş Kayseri'de
Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş, 1408 Cami ve 451 Kur’an Kursu’nun elektrik muhtaçlığını karşılamak üzere kurulan Güneş Güç Santrali (GES) açılış programına katıldı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Açılış merasimine Diyanet İşleri Lideri Sayın Prof.Dr.Ali Erbaş’ın yanı sıra, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakan Yardımcısı Nevzat Şatıroğlu, Kayseri Milletvekilleri, Şaban Çopuroğlu, Muhat Cahit Cıngı, S.Bayar Özsoy, Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, Evvelki Güç ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Evvelki İktisat Bakanı Mustafa Elitaş, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kurtuluş Karamustafa, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Liderleri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

Hayırsever iş insanı Ahmet Seferoğlu tarafından İncesu ilçesine, Kayseri Vilayet Müftülüğü ismine kurulan Güneş Güç Santrali’nin açılışında bir konuşma yapan Diyanet İşleri Lideri Sayın Prof.Dr.Ali Erbaş “ Ne hoş bir merasimdeyiz. Rabbimiz yarattığı bütün varlıkları insanın istifadesine sunduğunu bize öğretiyor Kur’an-ı Kerim’de. Daha evvelce gelip temelini attığımız Güneş Güç Santrali’nin açılışında da bulunduk. Hayırseverimiz başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi

Vali Gökmen Çiçek’te yapmış olduğu konuşmada, “Kayseri hakikaten hayırseverlikte farklı bir kent, inşallah burada yaptığımız GES yatırımıyla bir arada, Türkiye’de inşallah dalga dalga yayılacak ve mabetlerimiz faydalanacak. Hayırseverimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, güzel olsun diyorum.” diye konuştu

Konuşmaların akabinde, hayırsever iş insanı Ahmet Seferoğlu tarafından yaptırılan ve ilimiz hudutları içerisinde bulunan 1408 cami, 451 Kur’an Kursu, Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi, Vilayet Müftülüğü ve 16 İlçe müftülüğü hizmet binalarının aydınlatma ve ısıtma ile ilgili elektrik muhtaçlığını karşılayacak olan Güneş Güç Santrali’nin (GES) açılışı, Diyanet İşleri Lideri Sayın Prof.Dr. Ali Erbaş, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ve protokol üyelerinin iştiraki ile yapıldı.