ERÜ ile ASPİLSAN'dan iş birliği

ERÜ ile ASPİLSAN'dan iş birliği
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile ASPİLSAN Güç ortasında üniversite-sanayi iş birliği projelerin, yayınların ve patentlerin artırılması hedefiyle toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun da katıldı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
ASPİLSAN Güç üretim tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun’un yanı sıra; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Oktay Özkan ile Prof. Dr. M. Hakan Poyrazoğlu, ASPİLSAN Güç İdare Şurası Lideri Doç. Dr. Ahmet Turan Özdemir, Genel Müdür Ferhat Özsoy, Araştırma Dekanı Prof. Dr. Gökmen Zararsız ile akademisyenler ve ASPİLSAN yetkilileri katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda, Erciyes Üniversitesinin kamu kaynaklı projeler çerçevesinde yaptığı çalışmalar ve ASPİLSAN'ın AR-GE faaliyetleri hakkında bilgi paylaşımı ve potansiyel iş birliği fırsatları görüşüldü.

Toplantıda konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, üniversite-sanayi iş birliğinin değerine dikkat çekti. Üniversitede yürütülen AR-GE çalışmaları hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Altun, ulusal projelerde her vakit güçlü olduklarını fakat milletlerarası projelerde de yer almaya kıymet verdiklerini söyledi.

ASPİLSAN Güç Genel Müdürü Ferhat Özsoy da konuşmasında üretim tesisleri hakkında bilgiler vererek, Rektör Prof. Dr. Altun ve grubuna iş birliği çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Altun’un konuşmasının akabinde ERÜ’lü öğretim üyeleri ve ASPİLSAN Güç yetkilileri tarafından hayata geçirilebilecek projeler hakkında sunumlar gerçekleştirildi.

Toplantı, ASPİLSAN Enerji’nin Üretim Tesisleri’ndeki teknik seyahatin akabinde sona erdi.