ERÜ Mimarlık'ta mezuniyet sevinci

ERÜ Mimarlık'ta mezuniyet sevinci
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mimarlık Fakültesi 28. devir mezunlarını verdi. Merasim kapsamında, Mimarlık ve Kent ve Bölge Planlama kısımlarından 96 öğrenci mezun

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sabancı Kültür Sitesinde düzenlenen aktifliğe Kayseri Vali Yardımcısı Şenol Esmer, Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Aydın, Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Hasret Sümengen, Mimarlar Odası Kayseri Şube Lideri Murtaza Er, TMMOB Kent Planlayıcıları Odası Kayseri Şubesi İdare Konseyi Lideri Tamer Cinel ile akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının akabinde merasimde konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Hakan Aydın, Mezuniyet merasimlerinin; sevincin ve hüznün bir ortada yaşandığı nadir anlardan birisi olduğunu belirtti.

Rektör Vekili Prof. Dr. Aydın; “Bugün Mimar ve Kent Plancıları olarak 96 mezunumuzu hayata kazandırıyoruz. Mimarlık Fakültemiz yaklaşık 30 yıldır kentlerimizi, binalarımızı tasarlayan meslek insanları yetiştiriyor. Ülkemiz tarihinde bu mesleğin kıymetli öncülerinden birisi olan Mimar Sinan’ın memleketindeki bir üniversiteden mezun olmak da sizler ve aileleriniz için bir gurur kaynağı olmalı. Bilginiz, yetişme şekliniz, sizlere hayatta cesaretli olabilmeniz için her manada takviye olacaktır. Üniversitemizle, hocalarınızla, okulunuzla irtibatınızı sürdürün. Meslek hayatınızda da hocalarınızı kendinize yol gösterici olarak görebilirsiniz. Bilhassa mesleğinizin birinci yıllarında buna gereksiniminiz olacaktır."

Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Hasret Sümengen’ de yaptığı konuşmada fakülteleri hakkında bilgi verip, mezun olan öğrencilerine nasihatte bulundu.

Doç. Dr. Sümengen; “Bizler Ülkemizde esaslı ve öncü bir pozisyona sahip Araştırma Üniversiteleri ortasında istikrarlı bir yükselişte olan Erciyes Üniversitesi bünyesinde faaliyet göstermekten gururluyuz. Sizlerin de meslek bireyleri olarak ulusal ve milletlerarası platformlarda Erciyes Üniversitesinin bir mensubu olmayı birebir gururla taşımayı diliyoruz. Bu farkındalıkla her birinizin başarılarınızı ve sizleri aktif rollerde görmeyi dilek ediyoruz" dedi.

Konuşmaların akabinde fakülte birincisi Kent ve Bölge Planlama Kısmı öğrencisi Çiğdem Erşen, mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

Mezuniyet merasimi öğrencilere diplomalarının verilmesinin akabinde sona erdi.