Eski Büyükelçinin Yarım Milyonluk Tablosunu Bakın Kimler Çalmış

Eski Büyükelçinin Yarım Milyonluk Tablosunu Bakın Kimler Çalmış
Beyoğlu Cihangir'de geçtiğimiz ay gerçekleşen olayda, 92 yaşındaki eski Büyükelçi Mehmet Orhan Aka'nın evindeki Burhan Doğançay'ın yaptığı yarım milyonluk tablo sahtesiyle yer değiştirilip çalındı. Evin güvenlik kamera görüntülerine bakan Aka tablonun, evine gelen kızı Pınar Ç. ve damadı Ersin Ç. tarafından alındığını tespit etti. Büyükelçi sonrasında avukatı vasıtası ile güvenlik kamera görüntülerini yanına alarak savcılığa gidip kızı ve damadı hakkında şikayette bulundu.

Tabloyu Satmaya Çalıştılar

Kişiler ve tablo arandığı sırada ikili, tabloyu Cihangir'de olan bir antikacıya götürüp tabloyu babalarının kendilerini yönlendirdiğini ve müzayedede satmak istediklerini belirtti. Antikacı da tabloyu alarak sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu. Fakat sosyal medyada paylaşılan tablonun Aka'nın avukatı aracılığı ile çalıntı olarak arandığının bildirisi üzerine Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.

Damat Firarda, Kızı yakalandı!

Antikacıya yönelen ekipler, tablonun çalıntı olduğunu ifade ederek satıştan çıkarılmasını söyledi. Sürdürülen çalışmalarda tablonun satılması için antikacıya gelen Pınar Ç. ekipler tarafından yakalandı. Emniyete götürülerek ifade veren Pınar Ç. tabloyu babasının kendisine hediye maksatlı verdiğini kendisinin de tabloyu satmak üzere antikacıya getirdiğini söylediği biliniyor. Emniyette işlemleri tamamlanan “hırsızlık” suçundan adli işlemi gerçekleşen Pınar Ç. savcılıktaki ifadesi sonrasında serbest bırakıldı. Firari damat Ersin Ç.‘yi ise yakalama çalışmalarının devam ettiği belirtildi.