Fatih'te İş Yerindeki Ölümcül Saldırıyla İlgili 10 Şüpheli Adliyeye Gönderildi

Fatih'te İş Yerindeki Ölümcül Saldırıyla İlgili 10 Şüpheli Adliyeye Gönderildi
Fatih ilçesinde bir iş yerinde meydana gelen silahlı saldırı sonucu ölen kişiyle ilgili olarak gözaltına alınan 10 şüpheli, adli makamlara sevk edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 4 Temmuz tarihinde Zeyrek Mahallesi'nde Ayhan Özekinci (42) isimli şahsın maruz kaldığı silahlı saldırı olayının üzerine gitti.

Yapılan araştırmalarda, olayın gerçekleştiği sabah saatlerinde, kurbanın iş yerine geldiği ve ardından bir otomobille yaklaşan 2 şüphelinin silahla saldırıda bulunup hızla kaçtığı tespit edildi.

Çalışmaların devamında, Ayhan Özekinci'nin 2 Temmuz 2022'de yaşanan ve Ömer A'nın öldürüldüğü olayın tanığı olduğu, maktulün ağabeyi Servet A'nın (29) kardeşinin öldürülmesinden sorumlu tuttuğu Özekinci'ye husumet beslediği tespit edildi.

Bu nedenle cinayet şüphelisinin Servet A, olabileceği ihtimali üzerinde duran polis, yürütülen teknik ve fiziki çalışmaların ardından İstanbul, Yalova, İzmir ve Bartın'da düzenlediği operasyonlarda aralarında Servet A'nın da bulunduğu 1'i kadın, 10 şüpheliyi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Haber Editörü