Hatay’da İGSAŞ Hayat Kent açıldı

Hatay’da İGSAŞ Hayat Kent açıldı
6 Şubat’ta gerçekleşen sarsıntıdan en çok etkilenen vilayetlerden Hatay'ın İskenderun ilçesine toplam 213 konteynerlik İGSAŞ Ömür Kent kuruldu.

HATAY (İGFA) - Türk tarım ve sanayi kesiminin güçlü oyuncusu İGSAŞ, son yıllarda sürat verdiği sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Şirket, tüm Türkiye’yi derinden yaralayan 6 Şubat zelzelesinden en çok etkilenen vilayetlerden biri olan Hatay için devreye girdi. Bu kapsamda Hatay’ın İskenderun ilçesinde, meskenleri yıkılan ve çadırlara yerleştirilen afetzedelerin barınması gayesiyle 213 konteynerlik İGSAŞ Hayat Kent’in kurulumunu tamamladı.

İGSAŞ tarafından 27 Temmuz tarihinde düzenlenen açılış merasimine, İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun Belediye Lideri Fatih Tosyalı, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, afet bölgesinde süreksiz görevlendirme ile bulunan Koordinatör Kaymakamlar Ceyhun Derece, Şafak Karaca, Miyase Demirkoparan ve İGSAŞ yöneticileri iştirak sağladı.

İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, ‘’ Yüzyılın felaketi olarak isimlendirilen 6 Şubat zelzelesinde İGSAŞ olarak, afet bölgelerine ve vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için birinci günden bu yana var gücümüzle çalışmaktayız. AFAD’ın dayanaklarıyla kurduğumuz İGSAŞ Hayat Kenti’mizin üretimini da tamamladık. Böylesine manalı bir çalışmada emeği geçen herkesi idaremiz ve tüm İGSAŞ çalışanları ismine yürekten kutluyorum. Ortamızdan ayrılan insanları geri getirmemiz mümkün değil ancak acılarımızı ve kayıplarımızı dayanışmayla hafifletebileceğimize inanıyorum. Sarsıntı bölgesinin yine kalkınması için Hatay'a bir gübre fabrikası kurma kararı aldık. Zira en değerli mevzunun istihdam ve yeni iş imkanları olduğunu biliyoruz. Bu mevzuyla ilgili çalışmalarımıza da süratli bir biçimde devam ediyoruz. Yakın vakitte fabrikamızın üretime geçmesi için tüm imkanlarımızı seferber ettiğimizi bilmenizi isterim. Bu çalışmalarımızın örnek teşkil etmesini temenni ederim. Bugüne kadar olduğu üzere, bundan sonra da afetzede vatandaşlarımızın yanında olarak, birlik ve beraberlik içerisinde, yaralarımızı birlikte sarmayı sürdüreceğiz’’ dedi.

Konuşmalarının akabinde dualar eşliğinde kurdele kesilerek İGSAŞ Hayat Kent’in açılışı gerçekleştirildi.