Hatay'da zelzele kırsalın nüfusunu arttırdı... İnternet altyapısı için görüşülecek

Hatay'da zelzele kırsalın nüfusunu arttırdı... İnternet altyapısı için görüşülecek
Tahlil ortağı olarak gördüğü mahalle muhtarları ile görüşme gerçekleştiren Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş, bütün kurum ve kuruluşları ile birlikte hareket ederek Hatay’ın tekrar ayağa kalkması için çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurguladı.

HATAY (İGFA) - Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş, zelzele sonrası Hatay’ın 15 ilçesinde mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Yayladağı ilçesine bağlı Leylekli, Eğerci, Kösrelik, Yenice, Olgunlar, Kulaç, Çabala, Gürışık ve Yalaz Mahalle muhtarları ve sakinleri ile bir ortaya gelen Lider Savaş, zelzele sonrası yaşanan sorunları birinci ağızdan dinledi.

“DEPREM KÖY NÜFUSLARINI ÇOK ARTTIRDI, ÖĞRENCİLER İÇİN İNTERNET ALT YAPISININ GÜÇLENMESİ KONUSUNU İLGİLİLERE İLETECEĞİZ’’

Ziyaretlerde mahalle sakinlerini de tek tek dinleyen Savaş, birtakım gençlerin internetin yavaşlığından ve yetersizliğinden şikayet etmesi üzerine, bu sorunu ilgililere aktaracağını bildirdi.

Depremin akabinde telefon bağlantısında önemli sorunlar yaşandığını hatırlatan Savaş, “Gittiğimiz birçok köyde gençler internet yetersizliğinden yakınıyor. Zelzele Hatay’da köy nüfuslarının çok artmasına neden oldu. Bu sorunu ilgililere aktaracağım’ dedi.

Hatay’ın sarsıntıdan en çok etkilenen vilayetlerden biri ve belediyenin hizmet binalarının kullanılamaz halde olduğunu hatırlatan Savaş, ‘Birçok çalışma arkadaşımızı kaybettik. Birçok kurum ve kuruş da sarsıntıdan çok büyük hasarlar aldı. Kentimizin tekrar eski günlerine kavuşması için birinci günlerden beri sahalardayız. Yaralarımızı sarmak ve kentimizi yine eski hoş günlerine kavuşturmak biraz vakit alacak ancak herkesin bu mevzuda Hatay’a takviye vermesi lazım” diye konuştu.
Tarih