Hatay'ın altyapısına Konya'da KOSKİ dayanağı

Hatay'ın altyapısına Konya'da KOSKİ dayanağı
Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu başkanlığında düzenlenen, Hatay’ın altyapısının ele alındığı toplantıya katıldı.

HATAY (İGFA) - 6 Şubat’ta gerçekleşen sarsıntılar sonrası içme suyu ve atık su altyapı çalışmalarının istişare edildiği toplantı, Hatay Afet Uyum Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, bölge milletvekilleri, AFAD Lideri Yunus Sezer ve ilgili kurum müdürlerinin de yerlerini aldığı toplantıda, sarsıntı felaketinin çabucak akabinde Hatay’a giderek arama kurtarma, taşınabilir mutfak, ekmek fırını, taşınabilir haberleşme, pak su temini, güç muhtaçlığı, yardımların uyumu üzere hizmetleri yerine getiren Konya Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin ziyan gören su şebekesini tamir ederek bölgeye hayat verdiği hatırlatıldı.

Hasarsız binalara ve yeni yapılaşmanın olduğu bölgelere içme ve kullanma suyu hizmeti verilmesi için neler yapılabileceği üzerinde konuşulan toplantıda, barınma ile ilgili faaliyetler başta olmak üzere bölgede yürütülen düzgünleştirme çalışmaları değerlendirildi.