Hava sıcaklıkları Batı'da azalacak, Doğu'da artacak!

Hava sıcaklıkları Batı'da azalacak, Doğu'da artacak!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava raporuna nazaran hava sıcaklıklarının bugünden itibaren Batı bölgelerde azalacağı, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde ise hissedilir derecede artacağı kaydedildi.

ANKARA (İGFA) - Hava sıcaklıklarının bu hafta başından itibaren iç ve batı bölgelerde azalarak mevsim normalleri civarına ve yer yer altına düşeceği, lakin İç Anadolu’nun doğusu ile doğu ve güneydoğu bölgelerde artarak mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde seyredeceği kestirim ediliyor.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere nazaran Türkiye'nin kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz’in modüllü, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul ve Yalova çevreleri ile Hatay'ın kıyı, Bursa’nın kuzey kısımlarının lokal olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

Hava sıcaklığının Karadeniz'in iç kesitlerinde 2 ila 4 derece artacağı, öteki yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği varsayım ediliyor.

Önümüzdeki günlerde birtakım vilayetlerimizde beklenen hava sıcaklıkları (°C) şöyle:

Ankara : 30-37

İstanbul : 28-30

İzmir : 31-35

Kahramanmaraş : 35-41

Kayseri : 35-38

Sivas : 37-39

Gümüşhane : 38-41

Bayburt : 35-37

Elâzığ : 37-42

Diyarbakır : 41-45

Adıyaman : 39-43

Şanlıurfa : 38-44

Batman : 42-45

Şırnak : 38-40

Sıcak havanın tesirli olduğu bölgelerimizde kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocukların başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri ortasında dikkatli ve önlemli olmaları gerektiği kaydedildi.