Hulusi Akar'dan Büyükkılıç'a ziyaret

Hulusi Akar'dan Büyükkılıç'a ziyaret
Evvelki periyot Ulusal Savunma Bakanı, TBMM Ulusal Savunma Kurulu Lideri ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret etti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Bir dizi ziyaretler kapsamında memleketi Kayseri’ye gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Ulusal Savunma Kurulu Lideri ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Akar’a, AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Fatih Üzüm ve beraberindeki heyet eşlik etti.

TBMM Ulusal Savunma Komitesi Lideri Hulusi Akar’ı Büyükşehir Belediyesi Başkanlık girişinde çiçeklerle karşılayan Lider Büyükkılıç, Akar ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Akar, Lider Büyükkılıç’a misafirperverliğinden ötürü teşekkür ederek, Kayseri’nin daha da gelişmesi için birçok çalışma yaptıklarını ve Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın bu çalışmalara birçok dayanak verdiğini söyledi.

İstişare içerisinde çalışmaların sürdüğünü tabir eden Akar, “Kendileriyle günde 3-5 sefer konuşuyoruz. Gelişmeler hakkında bilgi alıyoruz. Yaptıklarımız, çalışmalar hakkında bilgiler veriyoruz. Sağ olsunlar her şeyi yakından takip ediyorlar. Sayın bakanımız Özhaseki aslında bu mevzuyla ilgili gerekli her şeyi sağlıyor. Milletvekillerimizle birlikte bahislerle çok yakından ilgileniyoruz. Görüşmelerin konuşmaların neler olduğunu, ne noktaya geldiğini yerinde görmek üzere Sayın Valimiz ile görüştük, konuştuk. Büyükşehir Belediye Liderimizle konuştuk. Sayın vilayet liderimizle gerekli uyumu yaptık” diye konuştu.

“SAYIN BELEDİYE LİDERİMİZ BU MEVZUDA HAKİKATEN BİZLERİ DESTEKLİYOR”

TBMM Ulusal Savunma Kurulu Lideri Akar, Kayseri’nin daha da gelişmesi için projelerin bir an evvel gerçekleşmesi için yapılması gereken ne varsa her vakit olduğu üzere iş birliği içerisinde büyük bir uğraşla yapmaya devam ettiklerini vurgulayarak, “Başlayan projelerimiz var. Onları yakından takip ediyoruz. Sayın belediye liderimiz bu mevzuda nitekim bizleri destekliyor. Faaliyetlere büyük katkı sağlıyorlar. İlçe liderlerimiz, ilçe belediyelerimiz ile nitekim büyük bir iş birliği içerisindeyiz. Onların dayanakları ve çalışmaları son derece önemli” sözlerini kullandı.

Bu projelerin bir an evvel tamamlanıp, Kayseri’nin çok daha ileri düzeylere geleceğini belirten Akar, “Bunun için daima birlikte, gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu mevzuda tabi Sayın Özhaseki bakanımız başta olmak üzere tüm bakanlarımıza, tabi ki bütün bu faaliyetlerde dayanağını himayesini bizden esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza bu vesile ile hürmetlerimi şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun” formunda konuştu.

“DAYANIŞMA İÇERİSİNDE EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Büyükkılıç da ziyarette yaptığı konuşmada, “Kendilerinin nezaket gösterip, belediyemizi ziyaret etmiş olmaları bizleri memnun etmiştir. Kendilerinin de vurguladıkları üzere Özhaseki bakanımız başta olmak üzere tüm bakanlarımızla, milletvekillerimizle, teşkilatımızla dayanışma içerisinde bu kentimizin daha konforlu, beklentilere karşılık veren anlayış içerisinde hizmetlerle buluşması için el birliğiyle çalışıyoruz. Bizleri seven, güvenen hemşehrilerimize layık olmaya çaba ediyoruz. Güzel geldiniz, erdem verdiniz” diye konuştu.

Büyükkılıç Akar’ı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, kentte yürütülen değerli çalışmalara ait bilgiler verdi.