İETT'den yeni hizmet

İETT'den yeni hizmet
İBB’nin esaslı kuruluşu İETT yeni bir hizmeti daha hayata geçiriyor.

İSTANBUL (İGFA) - İETT tarihinde birinci kere motorlu acil müdahale takımı kuruldu. Bu kapsamda gruplar her türlü muhtaçlık noktasına motorları ile süratlice ulaşarak anında müdahale edebilecek.

İstanbul toplu ulaşımının başkan kurumu İETT, verdiği hizmetin daha kaliteli olması için yeni ve farklı projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda İETT tarihinde birinci sefer motorlu acil müdahale takımı kuruldu.

ANINDA MÜDAHALE EDECEKLER

Avrupa Yakası’nda 2, Anadolu Yakası’nda ise 1 takım olmak toplam 3 grup, çift vardiya olarak daima olarak vazifeye hazır olacaklar.

Bu sayede gruplar; İETT sürücülerinin talep edebileceği acil gereksinimlere, güzergahları olumsuz etkileyebilecek mümkün yol kapanmalarına, otobüs tahsisi yapılan büyük etkinliklerde muhtaçlık duyulacak anlık koordineye ve kent içindeki mümkün acil durumlara çok süratli ve tesirli müdahale edilebilecek.

SINAVLA SEÇİLDİLER

İETT’nin motorlu acil müdahale grubunda vazife alacak bireyler ise daha evvel kurumda otobüs kaptanlığı yapmış, motosiklet ehliyeti sahibi, “temel motosiklet sürüşü” ve “vaka analiz” imtihanlarını muvaffakiyetle geçmiş 19 şahıstan oluşturuldu.

GÜNDE 55 BİN SEFER YAPILIYOR

İstanbul’da toplu taşımanın %60’ı İETT’nin işletmesinde olan otobüs ve metrobüslerde gerçekleşiyor. İETT, 1 günde 800 farklı hatta 55 bin sefer yapıyor ve 1 yılda yaklaşık 1 milyar 250 milyon seyahat gerçekleştiriyor.