İmamoğlu Kırtasiye Seti Törenine Katılarak Eğitime Destek Verdi

İmamoğlu Kırtasiye Seti Törenine Katılarak Eğitime Destek Verdi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini desteklemek amacıyla başlatılan bir proje kapsamında düzenlenen kırtasiye seti dağıtım etkinliğine katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine destek olmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında düzenlenen kırtasiye seti dağıtım etkinliğine katıldı. Etkinlik, Avcılar Ali Karay Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.

Başkan İmamoğlu, törende yaptığı konuşmada öğrencilere ve öğretmenlere yeni eğitim öğretim yılının başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Çocukların ve gençlerin eğitimle ilgili süreçlerine her zaman destek olmayı görev bildiklerini kaydeden İmamoğlu, kent genelinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uygun gördüğü okullarda kırtasiye malzemesi dağıtımlarının olacağını söyledi.

Bu sene Cumhuriyetin 100. yılı olduğunu aktaran İmamoğlu, "Sevgili çocuklar Cumhuriyetimizi çok seviyoruz değil mi? Atatürk'ümüzü çok seviyoruz. Cumhuriyet, eşit olmak demek. Cumhuriyet, herkesin iyi okullarda okuyabilmesini sağlamak demek. Cumhuriyet, sizlerin içerisinden yarınlarda İstanbul'a çok sayıda belediye başkanlarının yetişmesi demek." diye konuştu.

İmamoğlu, konuşmasının ardından öğrencilerle fotoğraf çektirdi, öğretmenlerle sohbet etti.

Haber Editörü