İstanbul Camide Alkol Kullandığı İddiasıyla Tutuklanan Şüpheli: "Pişmanım, Amacım Saygısızlık Değildi"

İstanbul Camide Alkol Kullandığı İddiasıyla Tutuklanan Şüpheli: "Pişmanım, Amacım Saygısızlık Değildi"
İstanbul, Ataşehir'de Kanuni Sultan Süleyman Camisi'nde alkol kullandığı iddiasıyla tutuklanan şüpheli, ifadesinde amacının saygısızlık olmadığını belirterek pişmanlığını dile getirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sosyal medyada Ataşehir'deki Kanuni Sultan Süleyman Camisi'nde alkol kullandığını gösteren bir fotoğraf paylaşması nedeniyle yakalanan ve adli makamlarca tutuklanan S.Y.Ö, hakimlikte verdiği ifadede, Müslüman olduğunu ve kimsenin dini ile dalga geçme niyetinde olmadığını söyledi.

S.Y.Ö, "Bu paylaşımın bu kadar büyüyeceğini bilmiyordum. Yaptığımdan dolayı pişmanım." diyerek, hatasını anladığını ve paylaşımını sildiğini ifade etti.

"Olayın buralara kadar geleceğini düşünmemiştim"

Şüpheli, hakimlikte verdiği ifadesinde ise alkol etkisinde böyle bir şey yaptığını, amacının saygısızlık ve dine hakaret etmek olmadığını dile getirdi.

Son 1 yıldır dinle ilgili kafasında bazı soru işaretlerinin bulunduğunu anlatan S.Y.Ö, şu ifadeleri kullandı:

"Ailem ile de bu konuda çok sert tartışmalar yaşadım. Çünkü ailem çok muhafazakar bir ailedir. Buna tepki olarak içimde dine karşı bir nefret oluştu. Bu nedenle paylaşım yaptım. Amacım saygısızlık yapmak değildi fakat beklediğimin üzerinde bir etkileşim alınca hatamı anladım ve paylaşımımı sildim. Kararsız bir yapım var, bu nedenle gelgitli bir dönemim oldu. Ailemin tavrı da beni buna sürükledi. Böyle bir paylaşım yüzünden ülke ayağa kalktı. Olayın buralara kadar geleceğini düşünmemiştim. Türk vatandaşların fazla kullandığı bir uygulama olmadığını düşündüğüm için böyle bir paylaşım yaptım. Bunu bu kadar yayan ben değilim."

Haber Editörü