İstanbul'da Polislere Karşı Saldırgan Tavır Sergileyen Kişi Tutuklandı

İstanbul'da Polislere Karşı Saldırgan Tavır Sergileyen Kişi Tutuklandı
Beylikdüzü'nde trafik kazasına müdahale eden polis ekiplerine direnen şüpheli gözaltına alındı. Barış Mahallesi'nde meydana gelen olayda, bir kişinin aracı çöp konteynerine çarptı. Bu durumu gören çevre sakinleri hemen polisi aradılar.

Beylikdüzü'nde meydana gelen bir trafik kazasına müdahale eden polis ekipleri, olay yerine gelen sürücü tarafından mukavemete maruz kaldı. Barış Mahallesi'nde gerçekleşen kaza, bir sürücünün aracının çöp konteynerine çarpmasıyla meydana geldi.

Çevre sakinleri, kazayı görünce hemen polisi aradılar. Olay yerine gelen polis ekipleri, sürücü B.Ö'ye alkol testi yapmak istedi. Ancak sürücü, alkol ölçümü yapılmasını reddetti ve testi yaptırmamak için mukavemet gösterdi. Bu nedenle sürücüye, alkol ölçümünü kabul etmediği için yasal işlem başlatıldı.

Bu sırada, olay yerinde bulunan E.H. de polis ekiplerine hakaret edip, ekip aracına tekme ve yumruk attı. Mukavemetin yanı sıra Cumhurbaşkanına ve Türk vatandaşlarına da hakaret ettiği öne sürülen E.H, gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli "görevli memura mukavemet", "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "Türk milletini ve devletini aşağılama" suçlarından adliyeye sevk edildi.

Şüphelinin, hakaret edip ekip aracına zarar vermesi, bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Haber Editörü