İstanbul'da Silah Kaçakçılığı Operasyonunda 10 Şüpheli Gözaltına Alındı

İstanbul'da Silah Kaçakçılığı Operasyonunda 10 Şüpheli Gözaltına Alındı
İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonda, silah kaçakçılığı ile ilişkilendirilen 10 şüpheli gözaltına alındı. İşte, detaylar...

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, silah üretimi, ticareti ve kaçakçılığıyla ilişkilendirilen şüphelilerin yakalanması için bir operasyon başlattı.

Suç örgütlerine silah tedarik eden kişileri tespit etmek amacıyla gerçekleştirilen bu çalışma kapsamında, teknik ve fiziki takip işlemleri yürüten ekipler, Kağıthane, Ümraniye, Eyüpsultan ve Zeytinburnu'nda bulunan belirli adreslere aynı anda operasyon düzenledi.

Adreslerde yapılan aramalarda, 2 bin silah imal edilebilecek malzeme, 2 uzun namlulu tüfek, 4 seri atış özelliğine sahip otomatik silah, 51 seri atış özelliğine sahip tabanca, kurusıkı silah ve çok sayıda mermi ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 2 bin dolar ele geçirildi.

Operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden 3'ü tutuklanırken, 2'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Gözaltındaki 5 şüphelinin işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Haber Editörü