İstanbul'un dayanakları çiftçileri üretime döndürdü

İstanbul'un dayanakları çiftçileri üretime döndürdü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılından bu yana tarım, balıkçılık ve arıcılık alanlarında verdiği fiyatsız dayanaklarla, kentin 693 olan üretici sayısının 8 bin 226 şahsa ulaşmasını sağladı. Bu yıl çiftçilere fiyatsız verilecek yaklaşık 10 milyon kışlık zerzevat fidesi dağıtımı başlatıldı.

İSTANBUL (İGFA) - İstanbul Büyükşehir Belediyesi,2020 yılında başlattığı İstanbullu çiftçilere dayanak hizmetini devam ettiriyor. Bu yıl çiftçilere fiyatsız verilecek yaklaşık 10 milyon kışlık zerzevat fidesi dağıtımı, TBMM CHP Küme Başkanvekili Gökhan Günaydın ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı merasimle başlatıldı.

TÜİK datalarına nazaran, vazifeye geldiklerinden bu yana İstanbul'da tarım yapılan alan tam 50 bin dekarın büyüdüğünü söz eden İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbullu üreticileri desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Başkan İmamoğlu, “Biz, desteklemeye devam edeceğiz. Gerçek işler yapmaya devam edeceğiz. Yapılmayan işleri başlatmaya ve insanlarımızın ihmal edilen muhtaçlıklarını karşılamaya devam edeceğiz. Biz niye bunları başarıyoruz biliyor musunuz? Tek farkımız var: ‘Her şeyi ben bilirim’ demiyoruz. Bilen beşerlerle çalışıyoruz. Köylüyü dinliyoruz. Çiftçiyi dinliyoruz” tabirlerini kullandı.

Vatandaşlara, “Umutla ayağa kalkın” davetinde bulunan Lider İmamoğlu, “Biz hem bundan sonraki İstanbul seçimlerini hem de İstanbul'un ilçe seçimlerini kazanmaya devam edeceğiz. Bununla yetinmeyeceğiz; ülkemizin makus talihini yenemediğimiz bu seçimde, bir sonraki seçimde yenme konusunda da kararlı çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Hasebiyle yılmak yok; yolumuza devam edeceğiz. Unutmayınız; buradaki kardeşiniz, asla vazgeçmeyen bir kardeşiniz. Bunu herkes bilsin” diye konuştu.