İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları 10 Temmuz'da Açıklanacak

İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları 10 Temmuz'da Açıklanacak
Millî Eğitim Bakanlığı, depremden ağır etkilenen illerde görev yapan öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değişikliği başvurularının 7 Temmuz tarihinde sona erdiğini duyurdu. Şimdi öğretmenler, atama sonuçlarının açıklanacağı günü sabırsızlıkla bekliyor.

Depremden Etkilenen İllerdeki Öğretmen Ataması Ne Zaman Belli Olacak?

Deprem felaketinin yaşandığı illerde görev yapan öğretmenlerin atama sonuçları, 10 Temmuz tarihinde resmi olarak duyurulacak.

Yer Değişikliği 22 İli Kapsıyor

İller arası yer değişikliği talebinde bulunacak öğretmenler; Gaziantep, Mardin, Ardahan, İstanbul, Adıyaman, Kahramanmaraş, Ağrı, Bingöl, Diyarbakır, Muş, Erzincan, Şırnak, Iğdır, Siirt, Erzurum, Hatay, Batman, Hakkâri, Bitlis, Kars, Van ve Şanlıurfa olmak üzere toplam 22 ilde bulunan eğitim kurumlarını seçebilecekler. Bu duyuru kapsamında başvuruda bulunacak sözleşmeli öğretmenler için 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname veya 7433 sayılı Kanun ile öğretmen kadrosuna atananlardan, ilgili mevzuatta belirtilen 4 yıllık çalışma süresi şartı aranmayacak. Yer değişikliği işlemi için başvuru hakkına sahip olan tüm öğretmenler, bulundukları ilde herhangi bir süre görev yapma şartı olmaksızın faydalanabilecekler.

Haber Editörü