İzmir Aliağa'da Çıkan Yangın Sonucu Vatandaşlar Bölgeden Tahliye Ediliyor

İzmir Aliağa'da Çıkan Yangın Sonucu Vatandaşlar Bölgeden Tahliye Ediliyor

İzmir'in Aliağa ilçesine bağlı Çaltılıdere Mahallesi'nde çıkan orman yangınına müdahale çalışmaları hala devam ederken, yerleşim alanına sıçrayan yangın herkesi korkuttu. Sıçramalar sonudunda güvenlik tedbirleri alınırken vatandaşlar da bölgeden tahliye edilmeye başlandı.

Yangının etkisiyle bölgede yaşayan vatandaşların güvenliği için hem kara hem de deniz yollarıyla tahliye işlemleri hala gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Aliağa Kaymakamından Açıklama Geldi 

Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, yangına tüm ekiplerin müdahale ettiklerini belirtti. Güney, önceliklerinin yangının yerleşim yerlerine sıçramaması olduğunu ve vatandaşları bu nedenle hızla tahliye ettiklerini ifade etti. Özellikle sitelerde yaşayan vatandaşların da tahliye edildiğini vurguladı.

Orman Bölge Müdürlüğü'nden Açıklama 

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yeni bir açıklamada, Aliağa ve Menderes ilçelerinde henüz devam eden yangınların söndürülmesi için harekete geçildiği belirtildi. Bölgedeki yangının söndürülmesi için 11 uçak, 15 helikopter ve birçok arazözün görev aldığı belirtilirken, toplam 26 hava aracının müdahalede görev aldığı bildirildi.