İzmir Bergama'da 'kınalı bamya' tanıtımı

İzmir Bergama'da 'kınalı bamya' tanıtımı
Türkiye’nin tarım haritasını birlikte çıkartarak tüketiciye ulaşmayı odağına alan Migros, mahallî üretime dayanağını sürdürüyor.

İZMİR (İGFA) - Çiftçiye ve ziraî üretimin her kademesine sahip çıkmaya devam eden Migros, son olarak İzmir Bornova’nın coğrafik işaretli eseri kınalı bamyanın tanıtımına dayanak olmak için Bornova Ziraî Hizmetler ile iş birliğine imza attı.

İş birliği kapsamında keyifli bir mutfak atölyesi düzenlendi. Aktiflik, Bornova İlçe Tarım Orman Müdürü vekili Serkan Gülez, Bornova Ziraî Kalkınma Kooperatif Lideri Göksel Eralp, Bornova Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ceren Ertopçu ve Migros Kuzey Ege Bölge Yöneticisi Özgür Güneş Fırıldak’ın iştirakiyle gerçekleştirildi.

Forum Bornova Migros Aile Kulübü’nde düzenlenen aktiflik, ağır ilgiyle karşılandı.

Mutfak atölyesinde birinci olarak iştirakçilerle kınalı bamyanın üretim süreciyle ilgili ayrıntılar paylaşıldı. Akabinde Forum Bornova Migros Aile Kulübü Aşçılık Eğitmeni Sevinç Keskin’in anlatımıyla, zerdeçallı bamyalı bulgur aşından panelenmiş peynir dolgulu bamya kızartmasına kadar birbirinden lezzetli 8 farklı menü kursiyerler tarafından hazırlandı. Yerelleşmenin değerine olan farkındalığının artmasını sağlayan aktiflikte hazırlanan bamyalı yemekler tadıyla da iştirakçilerin beğenisini kazandı.