İzmir Karabağlar'da okullara bakım

İzmir Karabağlar'da okullara bakım
İzmir'de Karabağlar Belediyesi, eğitime dayanak anlayışı kapsamında acil muhtaçlık duyulan okullarda bakım ve tamir çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İZMİR (İGFA) - Yaz tatili devam ederken, İzmir Karabağlar'daki birçok okulda hummalı bir çalışma yürütülüyor. Yeni eğitim tahsil devri öncesi çok sayıda okulun iç ve dış boyası, sıva, tesisat, kapı tamiratları üzere çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Şu ana kadar Karabağlar Cumhuriyet Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi, Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi, Ahmet Ragıp Üzümcü İlkokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu ve İlkkurşun İlkokulu’nun dış cephe boyamaları tamamlandı. Öğretmenler ve Şeker Mevhibe Ortaokulu ile Adil İçel İlkokulu'nun da iç duvar boyamaları gerçekleştirildi. Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi'nin dış cephe boyamasıyla Limontepe Seniye Hasan Saray İkokulu'nun iç duvar boyamaları da devam ediyor.
Toplam 25 okulu kapsayan çalışmalar, okullar açılmadan evvel tamamlanacak. Karabağlar Belediyesi bu çalışmaları yapmak için 4.150.000 liralık ihale gerçekleştirmişti.

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, Karabağlar Belediyesi'nin tüm gücüyle geleceğimizin teminatı olan çocukların, öğretmenlerinin ve ailelerinin yanında olmaya devam edeceğini söyledi. Eğitimi her tarafıyla desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Lider Selvitopu, “Bu çocuklar yarınımız. Tahsil şartları ne kadar sağlıklı olursa, motivasyonları da o derece artar. Onlar için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.