İzmir Narlıdere'de imara karşıt yapılarla çabaya devam

İzmir Narlıdere'de imara karşıt yapılarla çabaya devam
İzmir'de Narlıdere Belediyesi, imara ters ve kaçak yapılara karşı uğraşına ve yıkım süreçlerine devam ediyor.

İZMİR (İGFA) -İzmir’in incisi Narlıdere’de kaçak, plansız ve imara alışılmamış uygulamalara karşı çaba devam ediyor. Belediye takımları tarafından tespit edilen kaçak yapılar, yasal süreçlerin tamamlanmasının akabinde birer birer yıkılıyor.

Narlıdere Belediyesi grupları son olarak, tahliye süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Limanreis Mahallesi’nde kıyı kenarda kalan 3 katlı ruhsatsız kaçak yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Narlıdere Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü grupları ve İzmir Büyükşehir Belediyesi yıkım takviye gruplarınca kanun ve yönetmeliklere uygun biçimde gerçekleştirilen yıkımın akabinde bölgedeki moloz kaldırma çalışmaları da tamamlandı. Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, yıkım süreçlerinin tamamlanması ile birlikte kelam konusu bölgenin imar planlarına uygun formda düzenleneceğini ve ruhsatsız kaçak yapıların yıkımının ihale yoluyla süreceğini tabir etti.

İNSAN VE ETRAF SIHHATİNİ TEHDİT EDİYOR

Narlıdere Belediyesi olarak kaçak ve imara alışılmamış yapılarla çabaya devam ettiklerini tabir eden Lider Engin, “Hiçbir kontrole tabi olmadan kaçak, imara ters ve ruhsatsız inşa edilen yapılar hem insan hem de etraf sıhhatini tehdit ediyor. İmar, fen işleri ve sıhhat kurallarına uymadan yapılan, hangi gereçlerden ve hangi özelliklerle yapıldığı belirli olmayan bu üslup yapılar telafisi mümkün olmayan sonuçlara da yol açabiliyor. Bu yüzden vatandaşlarımızı bu hususta hassas olmaya davet ediyoruz. Kanunlara ters yapılan sıhhatsiz, niteliksiz ve inançsız yapıların toplum faydası ve şehircilik unsurları ile bağdaşmadığını yurttaşlarımıza kıymetle hatırlatıyoruz. Narlıdere Belediyesi olarak bu bahiste hassasiyet göstermeye, imara karşıt yapılarla çaba etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.