İzmit Belediyesi'nden çalışanlarına yüzde 22 zam!

İzmit Belediyesi'nden çalışanlarına yüzde 22 zam!
İzmit Belediyesi, Ülke genelinde yaşanan ekonomik zorluklara karşın, personel dostu siyasetlerini sürdürerek personellerin haklarını müdafaa konusundaki kararlılığını bir defa daha gösterdi. Belediye, işçişlerine yüzde 22 artırım yapıldı.

KOCAELİ (İGFA) - İzmit Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, her vakit önceliklerinin vatandaşların refahı ile çalışanların hakları olduğunun altı çizildi.

Son devirde Türkiye'de artan enflasyon ve ekonomik kriz nedeniyle birçok dal şiddetli bir süreçten geçtiğine dikkati çekilen açıklamada, "İzmit Belediyesi olarak, emekçilerimizin yaşadığı mali zorlukları en aza indirgemek ve adil bir formda dayanak olmak için elimizden geleni yapmaktayız. Bu kapsamda çalışanlarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz değerlendirmeler sonucunda, onların emeğine layık bir formda yarar sağlayabilmeleri gayesiyle yüzde 22 oranında artırım yapma kararı aldık. Üstelik, kendi bütçemizi en âlâ formda kullanarak, büyükşehir belediyelerinin uyguladığı artırım oranının da üzerine çıkarak emekçilerimize daha fazla takviye sunmaya karar verdik. Emekçilerimizin katkıları ve emekleri belediyemizin temel taşıdır. Onların refahını ve memnunluğunu korumak ve artırmak emeliyle yürüttüğümüz efor, bizim için büyük bir ehemmiyete sahiptir. Çalışanlarımıza ve halkımıza olan sorumluluğumuzu yerine getirirken, her vakit adil, şeffaf ve insan odaklı bir yaklaşımı benimsemeye devam edeceğiz" sözleri yer aldı.