KASKİ'den Develi'ye dev yatırım

KASKİ'den Develi'ye dev yatırım
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon Yönetimi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nce Develi İlçesi’ne 5 milyon 800 bin TL yatırım bedeli ile içme suyu terfi sınırı imalatı gerçekleştirileceğini kaydetti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Güçlü yatırımlarla Kayseri’nin daha da sağlam altyapıya kavuşması için yatırım seferberliğini sürdürerek, büyük bir gelişim ve dönüşüm gerçekleştiren KASKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve bütün ilçelerde birebir kararlılıkla çalışmalarını sürdürüyor.

Planlı bir biçimde içme suyu, yağmur suyu, atıksu ve öbür faaliyetlerini sürdürerek gereksinime uygun altyapı projelerini Kayseri’ye kazandıran KASKİ Genel Müdürlüğü, bu kapsamda Develi İlçesi’nde 5 milyon 800 bin TL maliyet ile 6 bin 100 metre içme suyu terfi sınırı imalatına başladı. KASKİ takımlarının büyük bir titizlikle yürüttükleri ve son teknoloji materyaller kullanılarak gerçekleştirilen imalat çalışmaları devam ediyor.

“YÜKLENDİĞİMİZ SORUMLULUĞUN FARKINDAYIZ”

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin altyapıda problemsiz ve çağdaş bir yapıya kavuşturulması, vatandaşlara başta pak ve erişilebilir içme suyu temini olmak üzere tüm altyapı faaliyetlerinin titizlikle yürütüldüğünü kaydetti.

KASKİ’nin kent genelinde daha güçlü altyapı hizmeti için tüm imkânları seferber ettiğini belirterek şunları kaydetti: “Her şeyin en uygununu ve kaliteli hizmeti hak eden kentimiz insanına, hizmet etmekten büyük memnunluk duyuyoruz. Gerek altyapı gerek üstyapı faaliyetlerimiz ile bu kente olan borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Bu manada KASKİ’miz de üstlendiği misyon ve vizyon gereği, kentimizde insan ve etraf sıhhatini önemseyen ve bu doğrultuda çalışmalar yürüten bir kurumumuzdur. Hoş kentimizde kesintisiz su ve atık su hizmeti veren KASKİ’miz bu açıdan bakıldığında yüklendiği misyon ve sorumluluğun ehemmiyeti ve zorluğu bir sefer daha ortaya çıkmaktadır. Çok şükür yüklendiğimiz sorumluluğun farkındayız. Kentimizin tamamında çalışmalarımızı aralıksız formda sürdürüyoruz. Bu kapsamda Develi ilçemize bağlı Mustafa Asım Köksal Mahallesi Aksu mevkiinde projesi KASKİ’miz tarafından hazırlanan yaklaşık 6 bin 100 metre içme suyu terfi sınırı imaline başlanmış olup, yeni kuşak Q110 mm çapında O-PVC borular kullanılarak şu ana kadar yaklaşık 4 bin metre çizgi imali tamamlanmıştır. Maliyeti 5 milyon 800 bin TL olan projenin imali tamamlandığında bölge halkına kesintisiz ve daha sağlıklı içme suyu temini sağlanacak olup, çalışmalar tüm süratiyle devam etmektedir.”