KASKİ'den Kent Hastanesi'ne içme suyu

KASKİ'den Kent Hastanesi'ne içme suyu
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kent Hastanesi Bölgesi İçme Suyu Temini İnşaatı ile 10 megavatlık güneş güç santrali alanında incelemelerde bulundu.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük yatırımcı kuruluşlarından olan Kayseri Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü, ömrün en değerli temel kaynağı olan içme suyunu Kayseri halkına pak, sağlıklı ve daha sağlam ortamda ulaştırılması için yatırımlarına devam ediyor.

KASKİ’nin Kent Hastanesi Bölgesi İçme Suyu Temini İnşaatı çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Burada açıklamalarda bulunan Lider Büyükkılıç, kentin geleceğini sağlıklı bir formda garantiye aldıklarını vurgulayarak, “Şehrimizin altyapısını geliştirme çalışmalarını süratle sürdürüyoruz. Daha sonraki süreçlerde sorun çıkmaması ismine, kentin geleceğini sağlıklı bir halde garantiye alıyoruz. Bu anlayış içerisinde kentin en kıymetli gelişme merkezi olan Kent Hastanesi bölgesindeki gerek kamu kurumlarına, gerek konutlara, gerekse ticari kuruluşlara hizmet edecek olan su temini konusunda isale sınırı ve deposunun imali ile ilgili çalışmalarımızı süratle sürdürüyoruz” dedi.

10 MEGAVATLIK BİR GÜNEŞ GÜÇ SANTRALİ DE KURULACAK

5 bin tonluk bir depo yapıldığını, ayrıyeten bu tesisin yanı başına 10 megavatlık bir Güneş Güç Santrali de kuracaklarını belirten Büyükkılıç, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Burada yaklaşık 150 metreden çekmiş olduğumuz, Erciyes’imizden gelip bu bölgede konumlanmış olan sularımızı kentimizin insanlarıyla buluşturma istikametinde çaba gösteriyoruz. Bu çalışmaları yaparken, en değerli girdi maliyetimiz güçtür. Güç konusunda da daha evvel yapmış olduğumuz 6,5 megavatlık hayata geçirdiğimiz Arıtma Tesisi Bölgesi’ndeki Güneş Güç Santrali’nden (GES) sonra artık de burada 10 megavatlık bir Güneş Güç Santrali’ni de bu tesisin başında yapmak üzere kendi gücümüzü kullanacağımız biçimiyle güç sıkıntısını da çözme tarafında uğraş gösteriyoruz. Bütün emelimiz, su maliyetini aşağı çekmek, vatandaşlarımızın hem sağlıklı hem de uygun fiyatla karşı karşıya kalmasını sağlamaktır. KASKİ’mizin çabalı, çalışkan grubuna, yüklenici firmamıza, kuruluşlarımıza bilhassa teşekkür ediyorum. Her şey daha sağlıklı, daha inançlı bir Kayseri için diyorum.”

Başkan Büyükkılıç’a teknik seyahat esnasında, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, KASKİ Genel Müdür Vekili Yavuz Çağan ve daire liderleri eşlik etti.

Proje kapsamında, toplam 2 bin 434 metre İçme Suyu sınırı yapılması planlanırken, üretimi planlanan 5 bin metreküplük depo ile Keykubat Kaptaj alanında bulunan 12 adet içme suyu sondaj kuyularından elde edilen içme suyu ile 1 adet besleme depo ve terfi merkezi vasıtasıyla depoya su iletimi sağlanacak. Üretimi tamamlandıktan sonra depo, birinci etapta Kent Hastanesi etrafı olan Kocasinan ilçesi Şeker, Oymaağaç, Camiikebir mahallelerinin su muhtaçlığını karşılayacak.