KASKİ'den Melikgazi'de altyapı çalışması

KASKİ'den Melikgazi'de altyapı çalışması
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi ilçesi Altınoluk Mahallesi’nde KASKİ grupları tarafından yürütülen yağmur suyu ve kanalizasyon altyapı yenileme çalışmalarını inceledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları doğrultusunda, bünyesindeki kuruluşları ile kent merkezi ve kırsalda lokal idare hizmetleri kapsamında çeşitli projeleri bir bir hayata geçiren Kayseri Büyükşehir Belediyesi, altyapı kuruluşu Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (KASKİ) Genel Müdürlüğü marifetiyle de Kayserililerin ömür kalitesini arttırmak için yatırımlarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Lider Büyükkılıç, kent genelinde içme suyu sınırı, kanalizasyon ve yağmur suyu çizgisi mevzularında hizmetlerini sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü takımlarınca, Melikgazi ilçesi Altınoluk Mahallesi Veysel Caddesi’nde yürütülen yağmur suyu ve kanalizasyon altyapı yenileme çalışmalarını inceledi.

Büyükkılıç’a teknik seyahat sırasında, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, KASKİ Genel Müdür Vekili Yavuz Çağan ve daire liderleri eşlik etti.

İncelemeler esnasında açıklamalarda bulunan Lider Büyükkılıç, bu çalışma ile sel felaketi ve su baskını tehlikelerini önlemiş olduklarını kaydederek, “Altınoluk Mahallemizdeyiz. Vakit zaman şiddetli yağmur yağdığında kanal, yağmur suyuyla buluştuğu vakit taşımama riski oluşuyor. Biz bunu rahatlatmak maksadıyla burada 500’lük yağmur suyu kanalını ayrıyeten yaparak sistemi rahatlatmış oluyoruz. İnşallah sel felaketi, su baskını üzere tehlikeleri de önlemiş oluyoruz” dedi.

Büyükkılıç, çalışmada emeği geçenlere ve yüklenici firmaya teşekkür ederek 1 kilometrelik çizginin mahalleye güzel olması temennisinde bulundu. Lider Büyükkılıç, Veysel Caddesi’nde faaliyet gösteren esnafları da ziyaret ederek esnaflara güzel işler temennisinde bulundu.