KASKİ'den Melikgazi'de altyapı çalışması

KASKİ'den Melikgazi'de altyapı çalışması
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün Melikgazi ilçesi Esentepe Mahallesi Girne Şehitler Caddesi’nde İçme Suyu ve Yağmur Suyu Şebeke Üretim Çalışması’nı yerinde inceledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri genelinde altyapı hizmetlerini büyük bir titizlikle yürüten Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü Melikgazi ilçesi Esentepe Mahallesi Girne Şehitler Caddesi’nde kıymetli bir altyapı yenileme çalışması yapıyor.

KASKİ, bölgede içme suyu, kanalizasyon çalışmaları ve yağmur suyu olmak üzere altyapısını büsbütün yenileme çalışmaları yaparken, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, yapılan hizmeti yerinde inceledi.

Başkan Büyükkılıç, fedakârca vazife yapan işçiye kolaylıklar dilerken, tatlı ikram etmeyi de ihmal etmedi. Lider Büyükkılıç’a teknik seyahat esnasında, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal, KASKİ Genel Müdür Vekili Yavuz Çağan ve daire liderleri eşlik etti.

Burada açıklamalarda bulunan Lider Büyükkılıç, “Girne Şehitler Caddesi diye bilinen hoş caddemizin altyapısını büsbütün içme suyu, kanalı ve yağmur suyu olmak üzere her birini farklı başka güzergahlardan geçirmek suretiyle yenileme çalışmamızı süratle sürdürüyoruz. Daha sonraki süreçte de burasının altyapısı bitince asfalt çalışması yapılacak” dedi.

“15 GÜN İÇERİSİNDE ALTYAPI TAMAMLANACAK”

Çalışmalar kapsamında etrafa verilen rahatsızlıktan ötürü vatandaşlardan kısa müddetliğine anlayış beklediklerini tabir eden Büyükkılıç, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Bizim bu yaptığımız çalışma sürecinde ister istemez verdiğimiz problemden ötürü hem esnaflarımızdan hem mahalle dostlarımızdan anlayış bekliyorum, özür diliyoruz. Maksadımız bir an önce kısa müddette burasının hayata geçmesi için daha süratli ve çabuk bitirmenin derdi içerisindeyiz. Bu çalışmaları yerinde ziyaret etmiş olduk, yapılan çalışmalar güzel, uğurlu olsun. KASKİ’mizin çabalı takımına teşekkür ediyorum. Kendilerinden aldığım bilgiler doğrultusunda 15 gün içerisinde altyapı tamamlanıp, asfalt çalışmalarını bitirerek, altyapısı, üstyapısı ile hoşlaşan, gelişen bu hareketli bölgemize en hoş hizmetleri sunmuş olacağız.”

Başkan Büyükkılıç, İçme Suyu Şebeke Üretim Çalışması kapsamında daha sağlıklı içme suyu kullanımı için yeni kuşak su boruları kullanıldığına vurgu yaparak, “İçme suyu sınırı büsbütün yenileniyor. Avrupa’da İspanya’da ve Türkiye’de üretilen Pilsa firmasının ürettiği özellikli bir su borusunu kullanıyoruz. Birinci sınıf su borusu ile içme suyumuzun hem kaliteli olması hem de arıza olmadan amacına ulaşması maksadını çok önemsiyoruz” diye konuştu.

“EN SAĞLIKLI SUYU KAYSERİ’DE İÇİYORUZ”

Bir hekim olarak en sağlıklı suyun Kayseri’de olduğunu söz eden Büyükkılıç, “Bir tabip olarak sularla ilgili yakınmalara ait bu mevzuda bizim şebekemizde rastgele bir sorun yok. Daima hem kendi laboratuvarımızda hem de Halk Sıhhati laboratuvarı marifetiyle denetim ediyoruz. Lakin binalara girdikten sonraki süreçte depolarda bekleme kaynaklı dertler olabiliyor. Bu mevzuda vatandaşlarımızın gerekli çalışmaları yapmalarını tavsiye ediyorum. Sularımız Erciyes’imizden 200 metre derinlikten elektrik güçlerini kullanarak çıkarttığımız süzülerek vatandaşlarımıza sunmaya çalıştığımız kaliteli bir sudur. Hiç kimsenin tasası olmasın. En sağlıklı suyu Kayseri’de içiyoruz” diye konuştu.

Bölgede esnaf ziyaretleri de gerçekleştiren Lider Büyükkılıç, esnafların bir istek ve tekliflerinin olup olmadığını sordu. Vatandaşlarla da sohbet eden Büyükkılıç, mahalle sakinlerinin sıcak ve samimi ilgisiyle karşılaştı.