Kaymakam Sevgili'den Meriç Irmağı'ndaki seddeye denetim

Kaymakam Sevgili'den Meriç Irmağı'ndaki seddeye denetim
İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ve beraberindeki yetkililer, Meriç Irmağı'na deniz suyunun karışmaması için yapılan seddeyi denetim etti.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - Debisi düşen Meriç Irmağı'na deniz suyunun karışmaması için geçtiğimiz yıllarda yapılan sedde, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ve beraberindeki yetkililer tarafından denetim edildi.

Seddenin çiftçiler için büyük bir kıymete sahip olduğunu belirten Kaymakam Sevgili, kuraklık riskine karşı tüm önlemlerin alındığını söyledi.

Kaymakam Sevgili, İpsala'da sulama emeliyle kullanılan Meriç Irmağı'nın suyuna deniz suyunun karışmasını engellemek için yapılan seddenin yararı olduğunu belirterek, "Yağışların yetersiz olması münasebetiyle Meriç Irmağı debisinin düşmesiyle deniz suyunun ırmağa karışması tehlikesine karşı yapılan set, çiftçilerimiz için çok büyük bir değere sahip oldu. Kuraklık riskine karşı İpsala ilçesi olarak tüm önlemlerimizi aldık. Şimdiye kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadık. Tüm çiftçilerimize bol bereketli bir dönem olmasını diliyorum" diye konuştu.