KAYMEK'ten üniversite adaylarına tam takviye

KAYMEK'ten üniversite adaylarına tam takviye
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ‘öğrenci dostu’ hizmet anlayışıyla Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) sonuçlarına nazaran tercih yapacak gençlere hakikat bir tercih yapmaları için fiyatsız tercih danışmanlığı ve rehberlik hizmeti verdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
KAYMEK'te 25 Temmuz-8 Ağustos tarihleri ortasında gerçekleşen Üniversite Tercih Rehberliği Günleri, bu devir de birçok adayı hayaline ulaştırma eforuyla kapandı.

Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi uzman takımı tarafından gerçekleştirilen tercih danışmanlığı sürecinde merkeze ilgi büyük oldu. Üniversite hayallerine bir adım daha yaklaşan gençlerin en gerçek tercihi ve üniversiteyi seçmeleri için rehberlik hizmetini başlatan Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmeti her yıl olduğu üzere bu yıl da gençlerin ağır ilgisini gördü.

Tarihi Kayseri Kalesi ve Kayseri Park’ta hizmet veren, velilerden ve öğrencilerden tam not alan Üniversite Tercih Rehberliği Günleri kapsamında, 2 bin 327 öğrenci tercih yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nin genç dostu hizmetlerinden çok mutlu kaldıklarını tabir eden gençler, YKS tercihlerinde Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine yol gösterdiklerini söylerken, veliler de bu türlü bir hizmetin çok hoş olduğunu vurgulayarak, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Uzman tercih danışmanları üniversite adaylarına birçok alternatif sunarak, onların özelliklerine ve amaçlarına nazaran tercih konusunda takviye oldu.